Minu muusika. Rein Rannapi autorikontsert

  • Laupäev, 14.10
  • 19:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • Vokaalmuusika
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Tütarlastekoor Ellerhein
Eesti Rahvusmeeskoor
Kammerorkester Kristjan Järvi Ensemble
Mari Kalkun (laul)
Riivo Kallasmaa (oboe)
Rein Rannap (klahvpillid)
Dirigent Kristjan Järvi

Kavas:
Koori- ja orkestriteosed
„Cantus Borealis“ (esiettekanne)

Rein Rannapi autorikontserdid on omamoodi jätkuks viis aastat tagasi toimunud ülimenukale kontserdile „50 aastat suurel laval“. Kui toona kõlasid põhiliselt Rannapi tuntumad poplood armastatud lauljate ettekandes, siis seekord on esinejateks klassikalise tagapõhjaga muusikud, kõige paremad neist. Ellerhein ja Eesti Rahvusmeeskoor, orkester, hulk löök- ja klahvpille – kokku on laval üle saja muusiku ning neid kõiki hoiab koos ekstsentriline Kristjan Järvi. Loomulikult on laval oma muusikat esitamas ka Rein Rannap ise. Kuid teosed – need on vormilt küll klassikalised, kuid helikeelelt klassika ja popmuusika vahepeal.

Kogu kontsert on rannaplikult mitmekesine ja põhjalikult planeeritud. Kava haripunktiks on kahtlemata uue pikema teose „Cantus Borealis“ esiettekanne. See on pühendatud põhjamaisele loodusele, konkreetsemalt saami joigudele. Kuid siin ei kõla rahvamuusika, vaid ikkagi Rannapi enda looming, mis lihtsalt seekord on inspireeritud kauge põhjala karmist loodusest ja saamide laulmismaneerist. Solistina on kooride, orkestri ja rütmigrupi (kus mängib ka Hele-Riin Uib taiko-trummidel) ees tunnustatud etnolaulja Mari Kalkun, kes ka joigudele omast kurguhäälset laulmismaneeri on kasutanud varemgi.

Lisaks kõlavad kontserdil mitmed Rannapi varasemad teosed koorile ja orkestrile: „Kuu“ (K. J. Petersoni luuletus), „Sinu silmade sinimustvalge“, „Ave Maria“, katkendid kantaadist „Si-na-mu“ ja laulukogumikust „Hingelinnud“. Kõige varasem teos kavas on populaarne Concerto grosso (1981, algse pealkirjaga „Noortekontsert“).

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika