Koolikontserdid 2021-2022

Head muusikaõpetajad ja huvijuhid!

Hooaeg 2021/22 läheneb lõpule. Soovime aprillis-mais veel pakkuda koolipäeva meeleolukat muusikatundi. Koolikontsertidega tutvumiseks palun klikake nupul „Vaata kontserdi kava“. Tuletame meelde, et sel hooajal ei ole kahjuks olnud võimalik tellida Märt Avandi – Johan Randvere kava „TeaterMuusikaKino“.


Head muusikud!

Eesti Kontsert ootab hooajaks 2021/22 uusi koolikontsertide kavu.

Kava kestusega 45 minutit peaks olema sisu poolest hariv, vaheldusrikas, humoorikas, kaasahaarav ja mänguline. Esinejatelt eeldame väga head lastega suhtlemise oskust. Kavad on oodatud kõikides muusikažanrides: pop-, folk-, džäss- ja klassikaline muusika ning tantsukavad eri vanuseastmetele, sealhulgas alg- ja põhikool ning gümnaasium.

Ootame kavu võimalusel koos lühikese videotutvustusega hiljemalt 15. maiks k.a aadressil ylle.lehtmae@concert.ee.

Eesti Kontsert korraldas 2021. aastal 217 koolikontserti 37 620 kuulajale. Pakkusime koolidele 56 loengkontserdikava. Valikus oli klassika, rahvamuusika, rahvaste muusika, džäss ja popp. Möödunud hooaja populaarsemad esinejad olid Jaagup Tuisk ja Kristjan Sootalu kavaga „Kõik on võimalik“, Uku Suviste kavaga „Saame sõbraks Ukuga“ ja ansambel Kolm Musketäri kavaga „Tuntud ja tundmatu Raimond Valgre“; ühtviisi menukad olid ka Tanja Mihhailova ja Mihkel Mattisen, Gerli Padar ja Toomas Laur, Hanna-Liina Võsa ja Olav Ehala ning Johan Randvere. Väga hästi võeti koolides vastu Eesti Rahvusmeeskoor.

Kontserdid on pälvinud koolidelt rohkesti positiivset tagasisidet. Vaimukad kontserdid on toonud koolipäeva palju rõõmu ja harinud õpilasi, muusikud on saanud kiita heatasemelise esituse ning sooja ja sõbraliku suhtluse eest. Praeguse ja tulevase publiku kasvatamisel ning noortes muusikahuvi tekitamisel on koolikontsertidel kanda vastusrikas roll.

Tutvustus

Koolikontserdid toimuvad tööpäeviti. Üks kontsert kestab 45 minutit (koolitund). Reeglina anname kolm kontserti päevas. Palume kohapealsetel korraldajatel oma piirkonna koolides võimalusel eelnevalt konsulteerida kontserditellimuste osas ning edastada tellimus koos (3 kontserti). See kiirendab oluliselt tellimuse täitmist.

Eesti Kontsert katab kõik transpordikulud ning tagab esinejatasud. Kontserdi hind oleneb esinejate arvust ja tehnilistest vajadustest. Kontserdi hinna leiate iga programmi tutvustuse lõpust (kõik hinnad sisaldavad käibemaksu). Tasuda saab ülekandega meie poolt väljastatud arve alusel.

Iga kontserdi puhul palume nimetada kontaktisik, kes vastutab kontserdi kohapealse korraldamise ning muusikute vastuvõtu eest. Kontserdi õnnestumiseks soovitame lapsi kontserdiks ette valmistada: tutvustada esinejaid, selgitada, mis muusikaga on tegu, milline on kontserdi kuulamise etikett jms.

Tellimused palume edastada telefoni või meili teel võimalusel kaks kuud enne soovitud kontserti (tellimuse kolmele kontserdile saame täita lühema etteteatamisega). Teeme kõik endast oleneva, et kontsert toimuks teile võimalikult sobival ajal.

Eesti Kontserdi koolikontsertide produtsent-toimetaja
Kontsertide tellimine: Ülle Lehtmäe 737 7546, 513 9427, 501 2926
ylle.lehtmae@concert.ee

Aitäh kontserdi eest! Meie noored tulid peale vastuvõttu minu käest veel Brassersi nime üle küsima. Tagasiside oli väga-väga positiivne. Õpilased ütlesid, et neile meeldis kontsert väga, see oli vastuvõtu parim osa. Ma ei mäleta ka oma 13 tööaasta jooksul, et meie publik oleks plaksutamise ajal püsti tõusnud. Saime hea, positiivse muusikalaksu. Hing kohe helises kaasa.

Iiri muusika kontsert Pärnu Kuninga tänava põhikoolis läks täissaalile ja tegi kõigil tuju heaks. Niipalju positiivseid emotsioone pole peale kontserti ammu kuulnud. Esinejad olid toredad ja sõbralikud. Lugu, mida jutustati, kõnetas nii suuri kui väikesi ning oli õpetlik ja hariv. Lapsed kuulasid väga vaikselt ja elasid muusikale kaasa. Super hea helitehniline lahendus!!! Peale esinemist söötsime pillimeeste kõhud kooli sööklas täis ja saatsime nad edasi naaberkooli.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.