Tribute to The Beatles

  • Neljapäev, 27.02
  • 19:00
  • Jõhvi, Jõhvi kontserdimaja
  • Muusikal

Tutvustus

Esitajad:

Marten Kuningas (vokaal)
Robert Linna (vokaal, kitarr)
Jaak Sooäär (kitarr)
Henno Kelp (bass)
Kristjan Kallas (trummid)
MARTEN KUNINGAS, ROBERT LINNA & BAND
„Tribute to The Beatles“

Marten Kuningas, Robert Linna ja rokkiv ansambel interpreteerivad maailma popmuusika kulgu enim mõjutanud ansambli The Beatles loomingut.

Marten Kuninga esimene mälestus biitlite loomingust pärineb varajasest lapsepõlvest, kui ta kuulis 1964. aasta ikoonilist albumit „A Hard Day’s Night“. Biitlite lauluraamatu palad äratasid Martenis huvi laulmise vastu, kontakti ansambli loominguga süvendas 1968. aasta joonisfilm „Yellow Submarine“. Kui Marten hakkas bändi muusikat kitarri saatel laulma, avanes talle nende universaalsest armastusest kantud võimas looming taas uuest küljest.

Kontserdil esitatakse biitlite lugusid peamiselt perioodist 1966–1969, mida peetakse nende kõige turbulentsemaks ja mitmekülgsemaks ajaks. Kindlasti kuuleb ka vanemaid ja traditsioonilisemaid palu, ent nendegi puhul on eesmärk avada biitlite avangardseid külgi. Tribuutansamblisse kuuluvad lisaks Linnale ja Kuningale veel mitmekülgne kitarrist Jaak Sooäär, basskitarrist Henno Kelp ja trummar Kristjan Kallas. Ülesastumine on selle koosseisu jaoks esmakordne ja äärmiselt põnev.

Marten Kuningas sai laiemalt tuntuks oma esimese albumiga „Janu“. Oma teise plaadi „Praktiline mees“ salvestas ta 2014. aastal juba koos tippmuusikutest koosneva ansambliga Miljardid. Album „Kunagi Läänes“ tõi bändile 2018. aasta Eesti Muusikaauhindade jagamisel võidu kolmes kategoorias: aasta debüütalbum, aasta rokkalbum ja aasta album.

Kontserdi teine solist Robert Linna on Jazzkaare publikule tuttav kontserdilt „Tuntud ja tundmatu Jimi Hendrix 75“ ja esinemistelt ansamblitega Kuradi Saar ja Lexsoul Dancemachine. 2017. aasta Eesti Muusikaauhindadel noppis tema ansambel Elephants From Neptune kaks auhinda – aasta ansambel ja aasta rokkalbum.

Koosseis:
Marten Kuningas – vokaal
Robert Linna – vokaal, kitarr
Jaak Sooäär – kitarr
Henno Kelp – basskitarr
Kristjan Kallas – trummid

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika