“Tribute to the Beatles“

  • Четверг, 27.02
  • 19:00
  • Jõhvi, Jõhvi kontserdimaja
  • Музыкальный

Знакомство

Исполнители:

Marten Kuningas (vokaal)
Robert Linna (vokaal, kitarr)
Jaak Sooäär (kitarr)
Henno Kelp (bass)
Kristjan Kallas (trummid)
MARTEN KUNINGAS, ROBERT LINNA & BAND
“Tribute to The Beatles”
Marten Kuningas ja Robert Linna koos rokkiva ansambliga interpreteeritakse maailma popmuusika kulgu enim mõjutanud ansambli The Beatles loomingut. 
Marten Kuninga esimene mälestus biitlite loomingust pärineb varajasest lapsepõlvest, kui ta kuulis 1964. aasta ikoonilist albumit “A Hard Day’s Night”. Biitlite lauluraamatu paladega tekkiski Martenil huvi laulmise vastu ja veelgi sügavamaks sai kontakt ansambli loominguga seoses 68. aasta joonisfilmiga “Yellow Submarine”. Hiljem, kui Marten hakkas bändi muusikat kitarri saatel laulma, avanes talle nende universaalsest armastusest kantud võimas loomingulisus taas uuest küljest.
Kontserdil esitatakse biitlite lugusid peamiselt perioodist 1966-1969, mida ansambel peab kõige turbulentsemaks ja mitmekülgsemaks. Kindlasti kuuleb ka vanemaid ja traditsioonilisemaid palu, ent nendegi juures on eesmärk avada biitlite avangardsed küljed. Tribuutansamblisse kuuluvad lisaks Linnale ja Kuningale veel mitmekülgne kitarrist Jaak Sooäär, basskitarrist Henno Kelp ja trummar Kristjan Kallas. Ülesastumine on koosseisu jaoks esmakordne ja äärmiselt põnev väljakutse.
Marten Kuningas sai laiemalt tuntuks oma esimese albumiga “Janu” ning oma teise plaadi “Praktiline mees” salvestas ta 2014. aastal juba koos tippmuusikutest koosneva ansambliga Miljardid. Album “Kunagi Läänes” tõi bändile 2018. aasta Eesti Muusikaauhindade jagamisel võidu kolmes kategoorias – aasta debüütalbum, aasta rokkalbum ja aasta album.
Kontserdi teine solist Robert Linna on Jazzkaare publikule tuttav kontserdilt “Tuntud ja tundmatu Jimi Hendrix 75” ja esinemistelt ansamblitega Kuradi Saar ja Lexsoul Dancemachine. 2017. aasta Eesti Muusikaauhindadel noppis tema ansambel Elephants From Neptune kaks auhinda – aasta ansambel ja aasta rokkalbum.Koosseis:
Marten Kuningas – vokaal
Robert Linna – vokaal, kitarr
Jaak Sooäär – kitarr
Henno Kelp – basskitarr
Kristjan Kallas – trummid

. 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Nõustun Ei, aitäh Privaatsuspoliitika