Soome Raadio Sümfooniaorkester KONTSERT EI TOIMU!

  • Laupäev, 7.11
  • 19:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • Klassika
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Soome Raadio Sümfooniaorkester
Nikita Borissoglebski (viiul)
Dirigent Stanislav Kotšanovski

Kroonviirusepuhangust tingitud reisipiirangute tõttu ei toimu 7.11 Soome Raadio Sümfooniaorkestri kontsert Tallinnas.
Piletid ostetakse tagasi.

Kavas:
Elgar. Viiulikontsert h-moll op. 61
Rahmaninov. Sümfoonia nr 3 a-moll op. 44

Soome Raadio Sümfooniaorkester on tõepoolest oma terviklikkuses suurepärane, ansamblis ülipõhjalik, kõlavärvides hoolikalt viimistletud, peaaegu aristokraatlik. 
– The Times

Soome Raadio Sümfooniaorkester on meie põhjanaabrite kutselise muusikakultuuri üks alustalasid. 1927. aastal Soome Ringhäälingu juurde asutatud orkester on tänaseni aktiivne uue muusika tellija ja salvestaja. Orkestri loomingulise juhina on olnud ametis Soome dirigentide kuulsusrikas plejaad: Toivo Haapanen, Nils-Eric Fougstedt, Paavo Berglund, Okko Kamu, Leif Segerstam, Jukka-Pekka Saraste, Sakari Oramo ja Hannu Lintu.

Vene viiulivirtuoos Nikita Borissoglebski on uue põlvkonna silmapaistev viiulikunstnik. Teda kiidetakse kui sügavat muusikalist mõtlejat. Elegantse musitseerimisviisi ja laitmatu tehnikaga meister Borissoglebski on pälvinud kõrgeimad tunnustused Tšaikovski, Monte Carlo, Joseph Joachimi, David Oistrahhi, Fritz Kreisleri, kuninganna Elisabethi ja Sibeliuse nimelistel rahvusvahelistel viiulikonkurssidel.

Stanislav Kotšanovski on sündinud ja õppinud Peterburis ning kujunenud praeguseks üheks Venemaa säravamaks nooreks dirigendiks. Kotšanovskil on põhjalikud teadmised ja kogemused nii sümfoonilises kui ka ooperirepertuaaris, ta on töötanud Peterburi Mihhailovski teatris ja Venemaa Riikliku Safonovi nim Filharmoonia Sümfooniaorkestri peadirigendina. Täna on Stanislav Kotšanovski orkestrite ja ooperimajade tähelepanu keskpunktis kõikjal maailmas.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.