Ühisel laval kohtuvad Estonian Voices ja Latvian Voices

Homme õhtul kohtuvad Tallinnas Estonia kontserdisaalis ühisel laval kaks sarnase nime, kuid siiski erineva olemuse ja kõlaga vokaalansamblit – Estonian Voices ja Latvian Voices.

Estonian Voices tuli kokku 2010. aastal ning tänaseks on sellest saanud kodumaa juhtiv a capella grupp. Nende ampluaa hõlmab jazzi, klassikalist muusikat ja folki ning repertuaar koosneb nii originaalloomingust kui ka rahvamuusikast, teiste hulgas isegi paarist pop-hitist. Ansambel on oodatud esineja nii Eestis kui ka välismaal. Soe vastuvõtt on ansamblile saanud osaks ringreisidel Saksamaal, Venemaal, Rootsis, Šveitsis, Soomes, Lätis, Leedus ning Hiinas.

Ansambli Estonian Voices moodustavad sopranid Mirjam Dede ja Maria Väli, alt Kadri Voorand, tenor Mikk Dede, bariton Rasmus Erismaa ja bass Aare Külama. Suure osa ansambli repertuaaris oleva muusika arranžeeringutest on seadnud Kadri Voorand.

Latvian Voices tuli kokku 2009. aastal ning esimesed 11 aastat oli see naisvokaalansambel. 2020. aastal liitus ansambliga bassilaulja. Repertuaar põimib kokku Läti rahvalaulud ja kauni koorilaulu, lisades sellele kaasaegse koorilaulu hõngu ning maailmakuulsa heliloomingu paremikku. Kõik kuus ansambliliiget armastavad ka ise heliloominguga tegeleda, kuid suurema osa ansambli repertuaarist on kirjutanud ansambli juhtliige Laura Jēkabsone.

Ansambli Latvian Voices koosseisu kuuluvad sopranid Beāte Krūmiņa, Laura Jēkabsone ja Zane Stafecka, aldid Paula Pērkone ja Una Stade ning bass ​Jānis Strazdiņš.

Estonian Voices ja Latvian Voices kohtuvad esimeseks ühiseks täispikaks kontserdiks Tallinnas Estonia kontserdisaalis pühapäeval kell 17. Lauldakse kordamööda ja koos ning nii sulavadki kontserdisaalis üheks Eesti ja Läti hääled.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika