Tartu 2024 raames jõuab publiku ette suurejoonelise flamenkoetenduse „Carmen“ maailma esiettekanne

21. juuli õhtul saab Tartu publik näha Eesti Kontserdi ja Tartu 2024 koostöös lavale jõudva temperamentse flamenkoetenduse „Carmen“ maailma esiettekannet. „Carmen“ on muusikaajaloos pakkunud rohkesti interpretatsiooniainest. Sel suvel esmakordselt publiku ette jõudev teos seob kokku muusika, tantsu, emotsioonid ja vaatemängu ning annab armastatud teosele uue lähenemise.

Seninägematult autentne flamenkoetendus saabub Tartusse otse flamenko sünnimaalt. Laval on ligi sada esinejat ning publik saab osa nii meeliköitvast muusikast kui ka kaasahaaravast ja silmailu pakkuvast tantsust.

„Bizet’ „Carmen“ on ooperimaailma üks tuntumaid teoseid. Ilmselt teavad ja armastavad seda muusikat kõik, kes ooperiga vähegi on kokku puutunud. Nüüd aga lisandub haaravale muusikale veel kirglik tants, kaasahaarav temperament ja köitev lavakunst. On hea meel, et Euroopa kultuuripealinn Tartu saab pakkuda publikule elamusi maailma esietendusega,“ ütles Eesti Kontserdi juht Kertu Orro.

„Maailmas on üsna levinud Bizet’ kirjutatud lühiversioonil ehk „Carmen-süidi“ muusikal põhinevad tangoballetid, ent Kataloonia Ooper astub suure sammu edasi, sidudes ooperiaariad ja kooriepisoodid flamenkonumbritega. Midagi sellist pole varem tehtud,“ selgitas Orro.

Lavastus viib vaatajad 19. sajandi Hispaaniasse. Carmeni ja Don José traagilise armastusloo seovad kirgliku flamenkoga Kataloonia Ooper, Vallèsi sümfooniaorkester, solistid, koor ja tantsijad. Õhtu on täis kirge, draamat ja tipptasemel flamenkokunsti.

Flamenkoetendus „Carmen“ on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist ning jõuab publiku ette 21. juulil kell 20 Vanemuise kontserdimajas. Pärast Tartus toimuvad maailma esiettekannet on flamenkoetendust võimalik näha ka Saaremaa ooperipäevadel.

Euroopa kultuuripealinna tegemisi toetavad A. Le Coq, Delfi Meedia, Topauto ja Lux Express. Saaremaa ooperipäevade peatoetaja on Olerex.

Foto: pressimaterjal

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika