Sven Grünberg üllatab kuulajaid kahe erilise autoriõhtuga

Sven Grünbergi tegevus Eesti Kontserdi juures resideeriva heliloojana saab punkti autorikontsertidega “Jäljed sinu sees” 18. jaanuaril Tartus ning 19. jaanuaril Tallinnas. Autoriõhtutel esinevad ansambel Vox Clamantis ja Tallinna kammerorkester solistidega, kontserte juhatab dirigent Jaan-Eik Tulve. Loomulikult astub kontserdil instrumentalistina üles ka Sven Grünberg ise.

Selline kooslus on harvaesinev ja Sven Grünbergi väga hästi iseloomustav. Autorikontsertidel kõlab akustiline muusika, mille parimale võimalikule esitusele, tunnetusele ja publikuni toomisele aitavad kaasa Sven Grünbergile lähedased solistid ja kollektiivid, kellega helilooja on oma pikal loomingulisel teekonnal teinud koostööd nii filmimuusika kui ka kõikvõimaliku muu muusika loomisel ja esitamisel. Oodata on erilist sündmust, mis on justkui sügav pilk helilooja hingemaailma, sest Grünbergi muusika peegeldab teda ennast. See on ühel ajal harmooniline ja dissonantse lahendav, suuri masse puudutav, kuid ometi detailidele keskenduv, helge, loov ja puudutav.

 

“Kui sulgeme silmad ja vaatame oma meelde, võime näha, kuulda või veel mõnel viisil tajuda olevaid või olematuid maailmu. Maailmu, millel võib olla kes-teab-mis omadusi, kuid seal oleme ikkagi ka meie – tegijad, mõtestajad, vaatlejad, kellest jäävad olemise lukku omad jäljed. Vaated, soovid, asjaolud ja veel palju muudki loovad samm-sammult meie lugu, meie lugu ajas, jälgi, mille endast jätame ja mida hiljem enam parandada ei anna, kui oleme siit lahkunud. Jälgi, mis jäävad meist igavikku,” ütleb Sven Grünberg.

 

“Muusikaline meelemaastik “Jäljed sinu sees” võiks olla sobiv ehk neile, kes liigintensiivseks muutunud maailmast kas või hetkeks eemaldudes sooviksid selgust, helgust ja rahunemist, hetkelist vaikust enne tormlemist, mis meid igapäevaelus ootab, ning võiksid heade kokkusattumuste puhul seda koos meiega kogeda. Loovat tarkust meile kõigile,” lisab helilooja.

Sven Grünbergi autoriõhtud kõlavad 18. jaanuaril kell 19 Tartus Vanemuise kontserdimajas ja 19. jaanuaril kell 19 Tallinnas Estonia kontserdisaalis. Publiku ette jõuavad Grünbergi uued ja uuesti seatud teosed.

Fotod: pressimaterjalid
———
Silver Kuusik
Eesti Kontsert
56915689
silver.kuusik@concert.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika