Keelega, meelega

Anna Liisa Eller – kromaatiline kannel, psalteerium, plokkflööt
Tarmo Kivisilla – külakannel, parmupill, lõõtspill, torupill, flööt

    eksperimentaal, Folk, Klassika

Tutvustus

Programmi lähtepunktiks on mõisted „keel“ ja „meel“, tutvustakse ja mängitakse pille, millel helitekitajaks keel, olgu see siis kandle, parmupilli, lõõtspilli või torupilli keel. Teemaks on samuti muusikaline keel ja muusikainstrument kui suhtlemisvahend, lisaks keel kui kehaosa, mis võtab osa tooni tekitamisest pillidel, samuti on teemadeks ajastu ja seisus.

Kromaatiline kannel on Anna Liisa lemmikpill, ja ta mängib lummavalt sellega igas stiilis. Nii kõlab kontserdil Couperini õukonnamuusika kõrvuti dzässmuusika teemadega. Keskaegne maailm avaldub psalteeriumi jumalikes helides, kõrvale maitseks talupoeglikku põrguorelit, vana eesti torupilli. Ja siis veel parmupill, mis polegi nagu päris pill… Külapillimehe tehtud päkarauakannel võib kõlada võimsalt nagu kiriku orel, ja lõõtspill võib kõlada samuti nagu kiriku orel. Aga kas mõlema mängija pääseb taevasse?

Mida inimesed eri seisustest ja eri aegadest nimetatud pillidega mängisid ja mida elust mõtlesid, neid kultuuri sõlmpunkte harutamegi muusikaliselt lahti ja sõlmime siis jälle kinni. Seda kõike hea meelega, heal meelel ja eri keeltel!

Programm on mõeldud kohalduvalt ja varieeritav nii, et on esinejatele ette teades kõigile vanuseastmetele sobiv (1.–3./ 4. –6./ 7. –9/ gümnaasium). Gümnaasiumiastmes on teemadena käsitluses stiilid, ajastud, sotsiaalsete rühmade esteetilised ja maailmavaatelised tõekspidamised.

 

Vajalik kõnemikrofon ja helipult
Hind 366 eurot

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika