Pühapäeval esietendub kontsertlavastus „Unehaldjailm“

EESTI KONTSERDI PRESSITEADE 15.11.2019

Pühapäeval esietendub kontsertlavastus „Unehaldjailm“

Pühapäeval kell 12 esietendub Tallinnas Kultuurikatlas äsja valminud kontsertlavastus „Unehaldjailm“, mis kutsub suuri ja väikseid avastama meloodiate ja varjuteatri salapärast maailma.

Klassikalise muusika kooslus Duo Telluur, visuaal-poeetilise teatrikeelega lavastaja Helen Rekkor ning nukunäitleja Sandra Lange loovad meloodilise ja maagilise visuaalrännaku uneilma aladele.

„Varjuteater kui tuhandeid aastaid vana teatriesteetika on üllatusi ja avastusi pakkuv mängumaa veel tänapäevalgi. Valguse ja varju ning muusika sümbioosis sündiv maailm on maagiline ja mänguline. Ka selline olmeline ese nagu kahvel võib varjuteatri unenäoilmas saada täieõiguslikuks tegelaseks. Eraldi rõhutamist nõuab tõsiasi, et ükski lavastuses kasutatav visuaal ei ole eelsalvestatud, vaid kõik, mida vaataja näeb, sünnib nn lives,“ rääkis lavastaja Helen Rekkor.

„Idee koostööks varjuteatriga tuli Duo Telluuri muusikale ja omapärasele sumedale kõlale mõeldes. Tahtsime lastele mõeldud kontserdi siduda visuaaliga ja soovisime, et see harmoneeruks samas ka meie stiili ja suunaga. Varjuteater on ju samamoodi elavas esituses nagu meie muusikagi. Ja loomulikult, kui on juba varjud, siis on öö. See tõigi meid koos lavastaja Helen Rekkoriga seiklema unehaldja maailma,“ lisas muusik Heli Ernits.

Kontsertlavastuses kõlab Gustav Holsti, René Eespere, Modest Mussorgski ja teiste heliloojate kaunis muusika. Etendus kestab pool tundi ning traditsiooniliste toolide asemel istub publik vaipadel ja patjadel. Nii avaneb unehaldja maailm täies hiilguses.

Lavastus „Unehaldjailm“ jõuab publiku ette rahvusvahelise laste ja noorte muusikafestivali Big Bang programmis ning seda saab näha pühapäeval kell 12 ja kell 14.30 ning esmaspäeval kell 11.30 ja kell 13.00. Festival Big Bang ootab suuri ja väikseid muusikasõpru Kultuurikatlasse pühapäevast esmaspäevani.

———
Silver Kuusik
Eesti Kontsert
silver.kuusik@concert.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika