Pühad ja aastavahetus kontserdisaalis: armastatud maailmatähed ning parimad kodumaised muusikud

Detsembrikuus täituvad Eesti Kontserdi saalid kauni jõulumuusikaga. Tallinna, Tartu, Pärnu ja Jõhvi publik saab osa imelistest elamustest, mida pakuvad parimad kodumaised tähed ning armastatud külalisesinejad.

Eesti Kontserdi jõulukontsertide programmi avavad uhke galakontserdiga Eesti Muusikaauhindade aasta nais- ja popartisti tiitli võitnud Anett ning maailmalavadelt tuttav laulja-laulukirjutaja Ola Onabulé. Neid saadab Eesti džässiauhindadel äsja aasta ansambliks kuulutatud New Wind Jazz Orchestra. Kontsertidel kõlavad tuntud ja pisut vähem tuntud jõululaulud maitsekas džässi- ja soulivõtmes suure bigbändi saatel. Kontserte saab nautida 14. detsembril kell 19 Tartus Vanemuise kontserdimajas, 15. detsembril kell 19 Pärnu kontserdimajas ning 16. detsembril kell 19 Tallinnas Estonia kontserdisaalis.

Elamusi jagub ka neile, kes peavad lugu ammuste aegade heliloomingust. Sajandite tagant pärit jõulumuusikaga kostitab kuulajaid 16. detsembril kell 16 Tallinnas Väravatornis vanamuusikaansambel Hortus Musicus.

Kaunist koorimuusikat pakub detsembrikuus Eesti Rahvusmeeskoor. Tänavu paneb rahvusmeeskoori jõulumuusika kava kokku külalisdirigent Lodewijk van der Ree. Kõlab Helena Tulve, Guillaume de Machaut’, Nicolas Gomberti, Cipriano de Rore, Francis Poulenci ja teiste heliloojate looming. Rahvusmeeskoori jõulukontserte saab kuulata 20. detsembril kell 19 Jõhvi kontserdimajas, 21. detsembril kell 19 Tartu Jaani kirikus ning 23. detsembril kell 17 Tallinna Jaani kirikus.

Suurvormide austajate jaoks on jõulueelne elamus Mozarti c-moll missa. Dirigent Tõnu Kaljuste juhatusel jõuab kuulajateni Wolfgang Amadeus Mozarti monumentaalne teos, mida Eestis kuigi tihti ei esitata. Kahel õhtul on see aga Tallinna ja Tartu publiku ees. Mozarti missaga on kuulajate ees  sopranid Yena Choi ja Maria Listra, tenor Heldur-Harry Põlda, bass Alvar Tiisler ning Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester. Kontserdid kõlavad 21. detsembril kell 19 Tallinnas Estonia kontserdisaalis ning 22. detsembril kell 19 Tartus Vanemuise kontserdimajas.

Pärast jõule võtab kontserdikava suuna aastavahetusse. Ansambel Hortus Musicus loob sajandite tagant pärit heliloominguga aastalõpumeeleolu 29. detsembril kell 19 Tartu Jaani kirikus ning 30. detsembril kell 16 Tallinnas Väravatornis.

30. detsembri õhtul kell 19 ootab Pärnu kontserdimajas publikut Rémy Martin’i ja Eesti Kontserdi uusaastakontsert. Kontserti juhatab dirigent Kaspar Mänd, laval on sopran Mirjam Mesak, tereminisolist Carolina Eyck ning Eesti Riiklik Sümfooniaorkester. Kontsert on inspireeritud fantastilisest Prantsusmaast, Pariisi miljööst ning lummavast õhustikust. Tallinnas Estonia kontserdisaalis kõlab Pariisist inspireeritud uusaastakontsert 1. jaanuaril kell 18, kontserdist teeb ülekande Eesti Rahvusringhääling.

Vana aasta viimastel päevadel ootavad kuulajaid kontserdisaalidesse pianist Sten Heinoja ja Tallinna Kammerorkester. Traditsiooniline aastalõpukontsert annab sel korral sõna Joseph Haydni loomingule. Kontserdid kõlavad 30. detsembril kell 19 Jõhvi kontserdimajas, 31. detsembril kell 12 Tartus Vanemuise kontserdimajas ning kell 17 Tallinnas Estonia kontserdisaalis.

31. detsembril kell 14 kõlab Tallinnas Estonia kontserdisaalis kontsert „Jõuluks koju“. Ilusaks aastalõputraditsiooniks kujunenud kontserdil on publiku ees Euroopas õppivad noored muusikud, kes jõuludeks koju naastes leiavad aega sõprade ja tulevaste kolleegidega proovisaalis ning laval kohtuda ja kodupubliku ees noorust ja muusikarõõmu pühitseda. Kontserti juhatab dirigent Henri Christofer Aavik. Kõlab Richard Wagneri ning Robert Schumanni muusika.

Aastale paneb muusikalise punkti kontsert „Hetk enne pidu“, kus Johannes Brahmsi, Erkki-Sven Tüüri, Robert Jürjendali ning Pēteris Plakidise muusikat esitavad klarnetist Marten Altrov, tšellist Theodor Sink ja pianist Johan Randvere. Kontserdid kõlavad 31. detsembril kell 17 ja kell 17 Tallinna raekojas.

Eesti Kontsert soovib muusikasõpradele kauneid elamusi lõppevasse aastasse ning ilusaid muusikanaudinguid uuel aastal.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika