Pandeemia muudab XIII Saaremaa ooperipäevade esinejaid ja mängukava

Tänavu 20.–24. juulini toimuvate Saaremaa ooperipäevade peaesineja on mainekas Peterburi Kammerooper, kes vahetab pandeemia tõttu välja Horvaatia Rahvusteatri Zagrebis. Seekordsetele ooperipäevadele paneb piduliku punkti rahvusvahelise karjääriga eesti bassilaulja Ain Angeri juubeligala.

NB! Varem soetatud piletid Horvaatia rahvusteatri etendustele kehtivad või ostetakse soovi korral tagasi!

Ooperipäevade peaesineja vahetuse olulisemaid põhjusi on turvalisus: Peterburi Kammerooperi trupp on täies koosseisus koroonaviiruse vastu vaktsineeritud, samas kui Horvaatia Rahvusteater Zagrebis seda garanteerida ei saanud. „Paraku selgus ka, et Horvaatia trupp pole pikalt väldanud pandeemia ajal saanud piisavalt kokkumängu harjutada. Kunstilises kvaliteedis me järeleandmisi teha ei saa ning nii läksime sedapuhku Horvaatia rahvusteatriga sõbralikult ja teineteisemõistmises lahku,“ selgitas Eesti Kontserdi juht Kertu Orro. „Mul on väga hea meel, et rahvusvahelise mainega Peterburi Kammerooper koos oma juhi, lavastaja Juri Aleksandroviga olid nõus nii napi etteteatamisega pardale hüppama,“ lisas ta.

Veelgi enam rõõmustab Orro selle üle, et viimaks ometi saadi käed lüüa Euroopas resideeriva eesti tipp-bassilaulja Ain Angeriga, et tema 50. juubelisünnipäeva tähistataks just Saaremaal. „Ain Anger on üks kaasaja vägevamaid basse, hinnatud Wagneri-laulja ning nõutud nii saksa, itaalia kui ka vene ooperite peaosatäitja. Ennekõike on ta aga saarlane ja on suur au pidada tema sünnipäevapidu koos kodupublikuga,“ rääkis Orro. Koos Angeriga astuvad Kuressaare lossihoovis üles bariton Egils Siliņš (Läti Rahvusooper), sopranid Mirjam Mesak (Müncheni Riigiooper) ja Aile Asszonyi, metsosopran Monika-Evelin Liiv (Londoni Kuninglik Ooper) ja bass Pablo Balakin (Rahvusooper Estonia), Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit dirigeerib Olari Elts.

Võimalike reisipiirangute ja liiga napi prooviperioodi tõttu jäävad tänavu ooperipäevade kavast välja ka Taani trupi Sew Flunk Fury Wit lavastus „Dust“ ning pühapäevaks, 25. juuliks plaanitud Raimo Kangro koguperemuusikal „Juku!“.

Kõrgel kunstilisel tasemel ja arvukate auhindadega pärjatatud Peterburi Kammerooperi asutas teatri kunstiline juht Juri Aleksandrov 1987. aastal, mil publik ootas teatritelt uusi loomeideid. Kunstilaborina alustanud trupp kehtestas end Peterburis kohe „otsingulise teatri“ ja „elusa ooperina“. Teatri repertuaar on eriline, trupi suurust arvestades tuuakse lavale eri maade ning ajastute muusikakultuuri pärlid. Aastatega kasvas kammerteatrist Peterburi Kammerooper – professionaalne riigiteater, mis on tuntud nii Venemaal kui ka mujal maailmas ning mille lavastusi on rohkelt pärjatud Venemaa mainekamate teatriauhindadega Kuldne Mask ja Kuldne Sofitt. Sel suvel annab trupp etendusi veel Kairos, Belgradis, Kreekas ja Dubais.

XIII Saaremaa ooperipäevade muutunud programm:

 • Teisipäeval, 20.juuli kell 20 Charles Gounod’ „Faust“

Peterburi Kammerooperi etendus toimub Horvaatia rahvusteatri etenduse „La donna del lago“ asemel, teisipäevaseks etenduseks ostetud piletid kehtivad samal nädalapäeval või ostetakse soovi korral tagasi kuni 11. juulini (k.a).

 • Kolmapäeval, 21. juulil kell 20 Gioachino Rossini „Sevilla habemeajaja“

Peterburi Kammerooperi etendus toimub Horvaatia rahvusteatri etenduse „Võluflööt“ asemel, kolmapäevaseks etenduseks ostetud piletid kehtivad samal nädalapäeval või ostetakse soovi korral tagasi kuni 11 juulini (k.a).

 • Neljapäeval, 22. juulil kell 20 Gaetano Donizetti „Lucia di Lammermoor“

Peterburi Kammerooper mängib etendust Horvaatia rahvusteatri asemel, neljapäevaseks etenduseks ostetud piletid kehtivad samal nädalapäeval või ostetakse soovi korral tagasi kuni 11. juulini (k.a).

 • Neljapäeval, 22. juulil kell 23:30 toimuma pidanud keskööooper „Dust“ jääb ära! Piletid ostetakse tagasi kuni 1. septembrini (k.a).

 • Reedel, 23. juulil kell 20 Giacomo Puccini „Madama Butterfly“

Peterburi Kammerooper mängib etendust Horvaatia rahvusteatri asemel, reedeseks etenduseks ostetud piletid kehtivad samal nädalapäeval või ostetakse soovi korral tagasi kuni 11. juulini (k.a).

 • Reedel, 23. juulil esineb kesköösalongis OPERA ROYAL Lauri Liiv Swing Band, piirangute korral ei tantsita. Reedeks (kuupäevaga 24.07.2020) ostetud piletid jäävad kehtima või ostetakse soovi korral tagasi kuni 11. juulini (k.a).

 • Laupäeval, 24. juulil kell 20 Ain Angeri juubeligala

Juubeligala asendab Horvaatia rahvusteatri solistide, ooperikoori ja sümfooniaorkestri galat, laupäevaseks etenduseks ostetud piletid kehtivad samal nädalapäeval või ostetakse soovi korral tagasi kuni 11. juulini (k.a).

 • Laupäeval, 24. juulil esineb kesköösalongis OPERA ROYAL Lauri Liiv Swing Band, piirangute korral ei tantsita. Laupäevaks (kuupäevaga 25.07.2020) ostetud piletid jäävad kehtima või ostetakse soovi korral tagasi kuni 11. juulini (k.a).*

 • Pühapäeval, 25. juulil kell 14 toimuma pidanud koguperemuusikal „Juku!“ jääb ära!
  Piletid ostetakse tagasi kuni 1. septembrini (k.a).

Piletid saab tagastada meili teel, saates selleks e-pileti või foto piletist ja arveldusarve numbri aadressil tagasiost@concert.ee, või Estonia kontserdisaali kassas.

Hetkel kehtiva korra järgi on Eesti Kontserdil õigus korraldada ooperipäevad 50 protsendi täituvusega ehk igale etendusele saab vabaõhu-ooperiteatrisse lubada korraga 1000 inimest. Tänase seisuga on etendused välja müüdud, kuid kui piirangud leevenevad, tuleb pääsmeid juurde. Ooperipäevade korraldajal on terviseameti heakskiit võtta vajadusel kasutusele publiku tasuta kiirtestimine või korraldada tervisekontroll muul moel. Tervisekontrollist teavitatakse publikut aegsasti.

Saaremaa ooperipäevade peatoetaja on Olerex, Ain Angeri juubeligalat toetab Selver.

Foto: Rahvusvaheliselt mainekas Peterburi Kammerooper toob Saaremaa ooperipäevadele neli lavastust, nende seas ka Giacomo Puccini armastatud „Madama Butterfly“. Foto: Peterburi Kammerooper


Andri Maimets
Eesti Kontserdi kommunikatsioonijuht
5620 1117
andri.maimets@concert.ee
www.saaremaaopera.com
www.eestikontsert.ee
www.facebook.com/eestikontsert

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika