Ooper “Tarkovsky. The 8th Film” jõudis konkursil järgmisesse vooru ja kutsub inimesi teose valmimises osalema

Suure rahvusvahelise ideekonkursi Fedora Prize finaalis konkureerinud muusikateatrietendus “Tarkovsky. The 8th Film”, milles osalevad Tallinna, Viini ja Moskva jõud, läbis edukalt žürii ja rahvahääletuse voorud, jõudis nelja parima hulka ning ootab nüüd kõiki huvilisi kaasa lööma, et võita peaauhind.

Eesti Kontserdi ja PÖFFi koostöös etenduv lugu räägib legendaarse režissööri Andrei Tarkovski kaheksandast, tegemata jäänud filmist. Ooperi imaginaarse süžee teevad eriti köitvaks kaks teemat. Eksistentsiaalne võitlus – hirm salapäraselt tulnud filmitellimuse ees ning loominguline palang ja tahe veelkord midagi suurt luua. Teisalt hukutav kiindumus virtuaalreaalsusse: haige Tarkovski armub kaunisse ja lahkesse robot-põetajasse, kes ta aga ooperi lõpus tapab. Praegu on robot Pepper Telia majas inimesi juhatamas, aga tema haldaja Hansab lubab roboti nüüd muusikateatri näitlejaks. Robot hakkab etenduses nii rääkima kui ka laulma.
Elektroonilise ooperi muusika loovad kaks muusikut kaasaegse eesti muusika lipulaevast, ansamblist U – Taavi Kerikmäe ja Tarmo Johannes, lisaks neile helilooja Ekke Västrik. Teose idee autor, festivali Musiktheatertage Wien kunstiline juht Thomas Desi sisendite põhjal luuakse akustilistel pillidel ning elektroonikal põhinev helimaastik. Moskva Helikon-Opera lauljad esitavad partiid, mis põhinevad vaid vokaliisil, ilma sõnadeta laulmisel. “Tarkovsky. The 8th Film” oli Fedora Prize’i finaalis koos suurte Euroopa ooperimajade (Pariisi Rahvusooper, Saksa Rahvusteater, teater Under den Linden jt) ning juhtivate uue teatrikunsti keskustega (Rotterdam Operadagen).

Nüüd ootab peagi lavalaudadele jõudev ooper abikäsi konkursivoorus, kus on teretulnud kõikide Tarkovski loomingu austajate tugi. Oodatud on kõik head mõtted sellest, kus võiks muusikalavastust mängida, kas ja missuguseid väljavõtteid Tarkovski filmidest võiks lavastuses kasutada jne. Samuti on abiks kõik heade inimeste annetused. Neid saab teha 1. juunini. Annetuse eest saab hakata trupi sõbraks ja külastada etendusi, õhtustada trupiga, osaleda fotosessioonil ja palju muud toredat.

Kõikidel Tarkovski loomingu austajatel on võimalik osaleda ka viktoriinis. Viis kiiremat õige vastuse saatjat saavad ka auhinnatud! Õiged vastused avalikustatakse juba 1. mail.

Viktoriini ning täpsema info abistamise ja tingimuste kohta leiab siit: https://tarkovsky8thfilm.wixsite.com/home

 

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika