„Lapseks olemise rõõm” toob Eesti Kontserdi majadesse lastekontserdid ning esitleb värskeid lastelaule

„Lapseks olemise rõõm” toob Eesti Kontserdi majadesse kolm lastekontserti, mis leiavad aset sel pühapäeval, 16. oktoobril Estonia kontserdisaalis, esmapäeval, 17. oktoobril Pärnu kontserdimajas ning teisipäeval, 18. oktoobril Tartus Vanemuise kontserdimajas.

Kaasa teevad Tallinna Politseiorkester, Eesti Raadio Laste Laulustuudio ning Põlva ja Räpina muusikakoolide laululapsed. Kontserte juhivad näitlejad Linda Porkanen ja Maria Annus Vanemuise teatrist, erikülaliseks on armastatud laulja Stefan; kontserdi lavastaja on Priit Strandberg.

Isa ja taadiga onni ehitamine, perega matkamine, mereseiklused ja toredate tähtpäevade tähistamine – need on vaid mõned tegevused ja teemad, mis kontserdi lauludes kõlavad ning mis toovad väikestel inimestel sära silma. Hea laulu kriteerium on Tallinna Politseiorkestri dirigendi Riivo Jõgi sõnul rõõmus, meelde- ja kummitama jääv lugu.

„Lastekontserdist võivad rõõmu leida ka täiskasvanud – selsamal põhjusel, miks meile suurena meeldib endiselt lugeda Eno Raua või Astrid Lindgreni tuntud lasteraamatuid, on tervendav kuulata ka suurena lastele loodud ning laste esitatud laule. Mingit viisi seob see meid oma lapsepõlvega uuesti kokku ja annab uue perspektiivi. Teisalt on lihtsalt tore kuulata väga musikaalseid lapsi, nüüdseks Eesti ainsa kutselise puhkpilliorkestri saatel,” täpsustab lavastaja Priit Strandberg.

Politsei- ja Piirivalveamet kuulutas 2018. aastal Eesti Politsei 100. aastapäevaks välja lastelaulude konkursi „Lapseks olemise rõõm“. Kontserdil kõlavad konkursile esitatud lood ning tuntud eesti heliloojate Andres Valkoneni, Priit Pajusaare, Siim Aimla, Toomas Rulli jt just selleks kontserdiks loodud laulud. Priit Strandbergi lavastus teeb kontserdi kogu pere jaoks lõbusaks ja meeldejäävaks sündmuseks. Kontserdiga esitleb Tallinna Politseiorkester uut plaati ja noodivihikut.

Vaata täpsemat infot sündmuse kohta: Lapseks olemise rõõm – Eesti Kontsert (concert.ee)

Piletid sündmustele saadaval Piletilevist või Piletimaailmast.

Jälgi Eesti Kontserti sotsiaalmeedias: Facebook / Instagram

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika