Valgekihv

  • Pühapäev, 30.12
  • 13:00
  • Jõhvi, Kino Amadeus
  • Film

Tutvustus

P 30.12 kell 13.00 (eesti keeles)
K 9.01 kell 17.00 (vene keeles)
Žanr: animatsioon.

Imeline animeeritud retk kirjanik Jack Londoni loodud maailma filmis „Valgekihv“

Animaator Alexandre Espigares, kes on kaasa löönud sellistes Hollywoodi kinoprojektides, nagu „Raudmees 3“, „9“, „Lustakad jalakesed 2“ ja saanud 2013. aastal Oscari parima lühianimatsiooni kategoorias „Hr Hublot’“ eest, debüteerib režissöörina täispikas filmis „Valgekihv“, mis põhineb Jack Londoni 1906. aastal avaldatud samanimelisel romaanil. Prestiižikal Sundance’i filmifestivalil sai see film kõrgeid hinnanguid nii asjaarmastajate kui ka professionaalide poolt. Viimased kiitsid animatsiooni ebatüüpilist kasutamist ja esimesed tundelist lugu, mis kutsub esile ainult kõige meeldivamaid emotsioone.

Eriti jõulise vaatamiselamuse saavutamiseks oli tarvis tervet leidlike animaatorite meeskonda, kes lõid selle loo fantaasiast ja tegelikkusest läbi põimunud keskkonna. Selle tulemusena saavad vaatajad nautida uskumatuid vaateid, millistega ei saa uhkustada ükski teine Hollywoodi projekt. Film jutustab indiaanlaste maadel kasvanud tugevast, targast, truust ja erakordselt kaunist hundist Valgekihvast. Püüdes kohaneda erinevate tingimustega, mis elu kaasa toob, satub hunt indiaanlase, Halli Kopra kätte, kes viib ta oma külla.

Ometi saab Halli Kopra küla Valgekihvale vaid ajutuseks koduks, sest peagi müüakse loom petukombel hoolimatule ja julmale ebaseaduslike koeravõitluste korraldajale. Valgekihv on sunnitud oma elu eest võitlema ja inimeste julmuse all kannatama. Teda treenitakse vägisi kuulsaks võitluskoeraks, kuid uhke ja väärikas neljajalgne otsustab võitlustel mitte osaleda. Kas Valgekihv suudab vangistusest vabaneda?

Juba õige pea, alates 28. detsembrist, tuleb kinodesse see Valgekihva uskumatult liigutav ränd, teie elu tõenäoliselt kõige haaravam seiklus.

Filmi tõlkis Mihkel Mõisnik, hääle andsid Jarmo Reha, Raimo Pass, Kait Kall, Elina Purde, Jaan Rekkor, Mart Toome, Markus Andreas, Joonas Vatter, Mirjam Varik, Ants Andreas, Hans Matthias Andreas.

Dubleeritud helistuudios Film Audio.

Kinodes alates: 28.12.2018
Filmi pikkus: 1h 25 min

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika