Trio Laiv-Girardin-Raide

  • Teisipäev, 19.02
  • 19:00
  • Pärnu, Pärnu kontserdimaja
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Ingely Laiv (oboe)
Olivier Girardin (flööt, Prantsusmaa)
Rasmus Andreas Raide (klaver)
Kunstiteos- Karl Porttmann „Armastusstseen“
Kunstiajaloolane Aleksandra Murre

Kavas:
Madeleine Dring. Trio flöödile, oboele ja klaverile
Jules Demersseman. Duo Brillante Rossini ooperi „Wilhelm Telli“ teemadel
Tõnu Kõrvits. „Unistajad“
Mozart. Duod ooperitest

Kunstiteos- Karl Porttmann „Armastusstseen“ (dateerimata, Eesti Kunstimuuseum)
Kunstiajaloolase sissejuhatus– Aleksandra Murre

Tegemist on kontserdiga sarjast „Helisevad šedöövrid“, mis liidab omavahel kunsti ja muusika. Kontsert toimub koostöös Kadrioru kunstimuuseumiga ning sellel korral tuuakse Pärnu publiku ette Karl Porttmanni „Armastusstseen“. Kontserdile teeb sissejuhatuse ning avab maali tasuta kunstiajaloolane Aleksandra Murre.

Täiusliku pildi sisse mineku teevad võimalikuks noored muusikud: Klassikatäht 2018 finalist Ingely Laiv, prantsuse flötist Olivier Girardini ja pianist Rasmus Andreas Raidega, kes esitavad kireva buketi muusikaga läbi kolme aastasaja.

„Sageli on armastusega seotud laulvad teemad oboele kirjutatud,“ ütleb oboe mängija Ingely Laiv. Laiv on osalenud mitmete orkestrite töös nii Eestis kui ka mujal (Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Rahvusooper Estonia, Tallinna Kammerorkester, JSB Ensemble Stuttgart, Absolute Ensemble, Baltic Sea Philharmonic jpt). Ingely on soleerinud Tallinna Kammerorkestri, Virumaa Kammerorkestri ja Pärnu Linnaorkestri ees. Samuti on ta aktiivselt tegev kammermuusikuna.

Olivier Girardin on mänginud Vahemere Noorteorkestris, osalenud Sir Simon Rattle’i ooperiproduktsioonis „The Monster of the Maze“ Stuttgardi ooperiteatris ja Rheinland-Pfalz Philharmonie’s. Ta on konkursi Music for Ever (Prantsusmaa, 2014) ja Sparda-Classic laureaat.

Rasmus Andreas Raide on Karlsruhe Muusikakõrgkoolis professor Kalle Randalu klaveriklassi õpilane, kes on esinenud kontsertidel ja festivalidel mitmel pool Eestis ning musitseerinud koos Läti Riikliku Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Narva sümfooniaorkestri ja TMKK sümfooniaorkestriga.

 

 

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.