Toidufilmide festival: Ühe koka rännak

  • Teisipäev, 2.11
  • 19:00
  • Jõhvi, Kino Amadeus
  • Film

Tutvustus

Eesti esimene ning ainus gastronoomilisi filmielamusi pakkuv dokumentaalfilmide festival toimub Jõhvis, kinos Amadeus 2.- 4. novembrini.

Filmivaliku aluseks on uhiuued ja siinmail veel linastumata kvaliteetsed dokumentaalfilmid. Kava kujuneb tasakaalustatud, tuues välja nii valdkonna tipptegijate edulugusid, innovatsiooni kui ka lihtsaid valikuid ning kitsaskohti. Kavva tee leidnud filmid on inspireerivad, mõtlema panevad ja aitavad ehk meil kõigil olla veelgi paremad inimesed.

Kaamerad jälgivad USA tuntud peakoka David Kinchi ja tema meeskonna teekonda nende väikesest, kolme Michelini tärniga (kõrgeim Michelini hinnang) restoranist Manresa Los Gatoses Californias ainulaadsel rännakul, mis toimub koostöös kolme legendaarse prantsuse peakokaga nende Michelini tärnidega kultusrestoranides Pariisis, Provence’is ja Marseille’is.

Meenutades vanamoodsat rokidokumentaali, läheme nende ringreisi telgitagustesse, kajastades pelgalt 10 päeva jooksul 5 õhtusöögi- ja 4 lõunasöögiüritust tõeliselt erilistes kohtades. Jälgime kulinaaria superstaare ning nende noori ja mitmekülgseid kõrvalosatäitjaid loomas midagi tunduvalt enamat kui toit, ja püüame mõista, mida see nende kõigi jaoks tähendab.

Eriprogramme toetavad Jõhvi vallavalitsus ja Viru Filmifond. 

Film on inglise keeles eestikeelsete subtiitritega

Žanr: dokumentaal

Filmi pikkus: 1t 30min

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.