Toidufilmide festival: Teetormaja: film Anthony Bourdain`ist

  • Neljapäev, 4.11
  • 19:00
  • Jõhvi, Kino Amadeus
  • Film

Tutvustus

Eesti esimene ning ainus gastronoomilisi filmielamusi pakkuv dokumentaalfilmide festival toimub Jõhvis, kinos Amadeus 2. – 4. novembrini.

Filmivaliku aluseks on uhiuued ja siinmail veel linastumata kvaliteetsed dokumentaalfilmid. Kava kujuneb tasakaalustatud, tuues välja nii valdkonna tipptegijate edulugusid, innovatsiooni kui ka lihtsaid valikuid ning kitsaskohti. Kavva tee leidnud filmid on inspireerivad, mõtlema panevad ja aitavad ehk meil kõigil olla veelgi paremad inimesed.

Oluline pole see, kuhu sa teel oled. Oluline on, mille jätad endast maha.

Kokk, kirjanik, seikleja ja provocateur Anthony Bourdain elas oma elu teravaid elamusi otsides ja maailma muutes. Teravalt, häbenemata ja jälgi jättes. Kolm aastat peale legendaarse Anthony Bourdaini ootamatut lahkumist jõuab kinopublikuni Oscar’i-võitjast režissööri Morgan Neville’i dokumentaalfilm „Teetormaja“, mis viib vaataja intiimsele rännakule Anthony Bourdain’ga nii läbi tema era – kui ka tööelu. Intrigeeriv dokumentaalfilm sellest, kuidas noorest tundmatust kokast sai maailmakuulus kultuurilegend.

“Anthony Bourdain on aidanud läbi televisiooni ajaloo inimestel teineteist mõista rohkem, kui keegi teine. Ta suhestus inimestega mitte hoolimata oma vigadest vaid just tänu nendele. Võimalus näidata kinopublikule tema lugu on alandlikuks tegev,” sõnas režissöör ja produtsent Morgan Neville.

Dokumentaalfilmi teeb lisaks hinnatud ja tagaigatsetud Anthony Bourdain’i nägemisele kinoekraanil eriliseks ka asjaolu, et film kõlab läbi Bourdain’i enda hääle ning seda kohati ka läbi heli, mida Anthony Bourdain pole kunagi ise välja öelnud, vaid on kirja pannud. Esmakordselt dokumentaalfilmis kasutatud tehisintellekt, mis on loonud filmi taustaks paar lauset Bourdain’i häälega jäägu kinopublikule mõistatada, mil ja milliste hetkedega tegu oli…

Eriprogramme toetavad Jõhvi vallavalitsus ja Viru Filmifond.

Film on inglise keeles

Žanr: dokumentaal, biograafia

Filmi pikkus: 1t 58min

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika