Toidufilmide festival: Kohvikangelased

  • Kolmapäev, 3.11
  • 19:00
  • Jõhvi, Kino Amadeus
  • Film

Tutvustus

Eesti esimene ning ainus gastronoomilisi filmielamusi pakkuv dokumentaalfilmide festival toimub Jõhvis, kinos Amadeus 2. – 4. novembrini.

Filmivaliku aluseks on uhiuued ja siinmail veel linastumata kvaliteetsed dokumentaalfilmid. Kava kujuneb tasakaalustatud, tuues välja nii valdkonna tipptegijate edulugusid, innovatsiooni kui ka lihtsaid valikuid ning kitsaskohti. Kavva tee leidnud filmid on inspireerivad, mõtlema panevad ja aitavad ehk meil kõigil olla veelgi paremad inimesed.

Kohvikangelased” jälgib pealtnäha rahulikku Poola baristat ja tema teekonda esimese naisena baristade maailmameistriks. Ta moodustab uskumatu partnerluse oma juhendajaga, kelleks on ülimalt võistlushimuline sama valdkonna eksmaailmameister Sasa Sestic.

Pärast 2015. aasta baristade maailmameistrivõistluste võitmist on Sasa kinnisideeks endiselt kohv ja võistlushimu. 2018. aastal nõustab Sasa Agat (Agnieszka Rojewskat), noort Poola baristat, kes oli hiljuti võitnud Poola baristade meistrivõistlused. Tegemist on baristade maailmameistrivõistluste 18. aastaga ja Aga elueesmärk on saada esimeseks naiseks, kes võidutiitli koju viib.

Aga ja Sasa reisivad koos kohviekspertide rühmaga kaugesse Etioopiasse – kohvi sünnipaika. Nad seiklevad metsikus looduses, kõrvalistes paikades, otsides “ideaalset” kohvi, mida meistrivõistlustele Amsterdami kaasa võtta. “Kohvikangelased” jutustab uskumatust partnerlusest, armastusest kohvi vastu ja unistuse täitmise kinnisideest! See film on kohvimaailmas ajaloo tegemise lugu.

Eriprogramme toetavad Jõhvi vallavalitsus ja Viru Filmifond.

Film on inglise keeles eestikeelsete subtiitritega

Žanr: dokumentaal

Filmi pikkus: 1t 26min

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika