Tippsolistid: Kolja Blacher

  • Laupäev, 2.03
  • 19:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • Tallinna Filharmoonia

Tutvustus

Esitajad:

Solist ja dirigent KOLJA BLACHER

TALLINNA KAMMERORKESTER
Solist ja dirigent KOLJA BLACHER

Kavas:

Samuel Barber “Adagio”
Felix Mendelssohn Viiulikontsert (d-moll)
Boris Blacher “Pentagramm 16 keelpillile”
Joseph Haydn Sümfoonia nr 49 “La Passione” (f-moll)

Berliini Filharmoonikute kauaaegne kontsertmeister Kolja Blacher on teinud koostööd paljude nimekate orkestritega, teiste hulgas Müncheni Filharmoonikute, NRD Sümfooniaorkestri ja Leipzigi Gewandhaus-orkestriga. Ta on tuntud ja hinnatud tippsolist maailma suurtel kontserdilavadel ning Blacheri repertuaari kuuluvad nii klassikalised kui ka kaasaegsed teosed.

Kolja Blacher annab Tallinnas vaid ühe kontserdi, kuid seda Eesti parimas – Estonia Kontserdisaalis. Siin on võimalus kuulda Blacheri täiuslikku virtuoosset mängu ja tema unikaalse kõlaga meistripilli. Ta musitseerib pea 290-aastasel stradivaariuse viiulil ning koos Tallinna Kammerorkestriga.

Kontserdil kõlab arvukalt esitatud ja filmimuusikast tuntud Samuel Barberi „Adagio“. See paatoslik teos on USA 20. sajandi suurima helilooja Barberi tuntuim ning John F. Kennedy lemmikteos. See oli ainus USA helilooja teos, mida külma sõja ajal oli lubatud esitada Nõukogude Liidus. Tänapäeval on Barberi „Adagiot“ töödelnud tänased populaarsed tantsumuusika DJ-d, teiste hulgas Armin Van Buuren ja Tiësto.

Blacheri esituses kuuleb ka tuntud Joseph Haydni sümfooniat nr 49 „La Passione“ ning Felix Mendelssohni poolt 13-aastaselt kirjutatud viiulikontserti. Samuti teeb Blacher kummarduse oma juurtele, esitades oma isa, Tallinna taustaga baltisaksa helilooja Boris Blacheri teose „Pentagramm 16 keelpillile“.

Kolja Blacher on ka hinnatud õpetaja. Tema käe all õpib Hanns Eisleri nimelises Kõrgemas Muusikakoolis noor Eesti viiuldaja Robert Traksmann, kes samuti sel kontserdil Tallinna Kammerorkestri koosseisus mängib.

Tallinna Kammerorkestri asutas 1993. aastal dirigent Tõnu Kaljuste. Tänaseks on sellest kujunenud üks Eesti esindusorkestreid, kes on oodatud külalisesineja kontserdilavadel Euroopas ja mujal maailmas. Alates 2013. aastast on orkestri peadirigent Risto Joost.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.