Theodor Sink (tšello) ja Momir Novaković (akordion)

  • Pühapäev, 23.04
  • 16:00
  • Jõhvi, Jõhvi kontserdimaja
  • Klassika
  • Festivitas Canens SA

Tutvustus

Rhythms of Doubt –  Duo Theodor Sink (tšello) ja Momir Novaković (akordion)

Theodor Sinki ja Momir Novakovici akordioni- ja tšelloduo tegutseb aastast 2020. Nad on osalenud mitmetel muusikaüritustel ja festivalidel üle Baltikumi ning 2023. aastal ilmub esimene album “Altered Constructs”, mis koosneb peamiselt tšellole ja akordionile tehtud transkriptsioonidest ja on ka hämmastav töötlus Franz Schuberti sonaadist a-moll arpeggionele.

Momir Novakovic on Eestis tegutsev Serbia päritolu akordionist. Ta on tuntud solisti ja kammermuusikuna, kes on esinenud erinevatel festivalidel ja üritustel üle maailma ja on võitnud üle 40 auhinna rahvusvahelistel muusikakonkursside.l Hetkel õpetab ta akordionimängu nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kui ka Tallinnas Lasnamäe muusikakoolis.
Momir on lõpetanud kiitusega Serbia mainekama akordionikeskkooli Kragujevaci muusikakooli ja Šveitsis Luganos Conservatorio della Svizzera Italiana omandas ta muusikakunstide magistrikraadi.

Momir Novakovic esineb akordionimudeliga “Extreme X”, mille on talle valmistanud Scandalli Accordions Itaalias Castelfidardos.

 

Theodor Sink on mitmekülgne interpreet, kes tegutseb nii solisti, kammermuusiku kui ka orkestrandina. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja  Sibeliuse Akadeemia. Ta on osalenud mitmetel meistrikursustel ning pälvinud arvukalt laureaaditiitleid nii kodu- kui välismaistel konkurssidel.
Alates aastast 2017 on ta ERSO tšellorühma kontsertmeister. Lisaks on ta soleerinud Pärnu Linnaorkestri, Sinfonietta Rīga, Tallinna Kammerorkestri ja Uue Tänava Orkestri ees ning töötanud Tallinna Kammerorkestri ja Eesti Festivaliorkestri koosseisus.
Kammermuusikuna on Theodor töötanud koos selliste tunnustatud interpreetidega nagu David Geringas, Elisabeth Leonskaja, Víkingur Ólafsson, Matt Hunt, Florian Donderer ja Eva Bindere. Eesti muusikutest on ta astunud üles koos Kalle Randalu, Triin Ruubel-Lillebergi, Sten Heinoja, Kadri-Ann Sumera, Kristiina Rokaševitši, Kärt Ruubeli, samuti ansambliga Una Corda ja paljude teistega.
Theodor Sink mängib Auguste Sébastien Bernardeli (Père) 1842. aastal valmistatud tšellol, mille on tema kasutusse andnud Eesti Pillifond. Tšello omanik on Aare Kaarma.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.