THE KING’S SINGERS: Golden World Tour

  • Teisipäev, 23.10
  • 18:00
  • Tartu, Vanemuise kontserdimaja
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Patrick Dunachie (kontratenor)
Timothy Wayne-Wright (kontratenor)
Julian Gregory (tenor)
Christopher Bruerton (bariton)
Christopher Gabbitas (bariton)
Jonathan Howard (bass)

„Ülivõrdes vokaalsekstett” – The Times (London)

King ́s Singers tähistab 2018. aastal oma 50 aasta juubelt arvukate kontsertidega üle maailma. Ansambli ametlik sünnikuupäev on 1. mai 1968 ja selle asutasid kuus äsja kõrgkooli lõpetanud noort muusikut. Algkoosseisu kuulusid kaks kontratenorit, tenor, kaks baritoni ja bass ning nõnda on see siiani.

Ansambli kõige väljapaistvamaks omaduseks on muusikaline mitmekesisus. King’s Singers esineb popmuusika seadetega tihti televisioonis, lauljate britilik sarm ning muusikaline võimekus on võitnud kuulajate südameid kõikjal maailmas. Ansambel on teretulnud maailma suurimatel lavadel – Londoni Royal Albert Hallist Sydney Ooperimaja ja New Yorgi Carnegie Hallini. Vokaalgrupi paljude saavutuste hulka kuuluvad ka kaks Grammy- võitu, Emmy ja koht ajakirja Gramophone kuulsuste koja nimekirjas.

Ansambli repertuaari kuuluvad teosed heliloojatelt nagu Sir John Tavener, Toru Takemitsu, John Rutter, Luciano Berio, Nico Muhly, György Ligeti ja Eric Whitacre. The King’s Singersi üheks missiooniks on ka a capella ansamblilaulu populaarsuse kasvatamine ja muusikalise rõõmu levitamine kogu maailmas.

www.kingssingers.com

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika