Tenet

  • Pühapäev, 8.11
  • 17:00
  • Jõhvi, Kino Amadeus
  • Film

Tutvustus

Christopher Nolani kauaoodatud eepilise ulmemäruli “Tenet” peaosas astub üles John David Washington. Peategelane on relvastatud vaid sõnaga “Tenet”, kui ta võitleb kogu maailma ellujäämise nimel rahvusvahelise luure hämaras maailmas. Tema missioon hargneb lahti väljaspool reaalaega. Tegu pole ajas rändamisega, vaid inversiooniga.

Nolani lavastatud film põhineb ta enda stsenaariumil, ta kasutab loo ekraanidele toomiseks IMAXi ja 70 mm filmi kooslust. “Tenet” filmiti seitsmes riigis asuvates võttepaikades.

Christopher Nolani algupärase ja vaatemängulise ulmemäruli “Tenet” peaosas astub üles John David Washington. “Tenetis” mängivad veel Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson, Clémence Poésy, Michael Caine ja Kenneth Branagh. „Teneti” produtsendid on Emma Thomas ja Nolan. Tegevprodutsent on Thomas Hayslip.

Nolani loomingulisesse meeskonda kuuluvad operaator Hoyte van Hoytema, kunstnik Nathan Crowley, monteerija Jennifer Lame, kostüümikunstnik Jeffrey Kurland, visuaalefektide looja Andrew Jackson ja eriefektide looja Scott Fisher. Muusika autor on Ludwig Göransson.

Christopher Nolani lavastatud “Tenet” on Warner Bros. Picturesi ja Syncopy Productioni film. Filmi levitab üleilmselt Warner Bros. Pictures.

Film on inglise keeles eesti- ja venekeelsete subtiitritega

Žanr: draama, märul, põnevik

Filmi pikkus: 2t 30min 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.