Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestri SUUR VOLBRIKONTSERT

  • Esmaspäev, 30.04
  • 18:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester

Tutvustus

Esitajad:

Marten Altrov (klarnet)
Henri Zibo (akordion)
Merlin Porkma (viiul)
TALLINNA ÜLIKOOLI SÜMFOONIAORKESTER
Dirigendid Jüri-Ruut Kangur ja Martin Sildos

W. A. Mozart – avamäng ooperile „Figaro pulm“
F. Shields – „Kodutee“ süit – ESIETTEKANNE
D. Hallmägi – „Of Course I Still Love YOU“ – ESIETTEKANNE
J.-R. Kangur – „Magic Beauty of Seas and Oceans“ – ESIETTEKANNE EESTIS
L. Bassi – Kontsert-fantaasia G. Verdi ooperi “Rigoletto” teemadel
A. Dvořák – Sümfoonia nr 8
D. Šostakovitš – “Rahvapidu” filmi “Kiin” muusika süidist
G. Bizet – Avamäng ooperile “Carmen”

Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestri viienda hooaja tähistamiseks on koos orkestriga laval üks selle asutajatest klarnetimängija Marten Altrov, samuti „Klassikatähtedest“ tuntud Henri Zibo (akordion) ning orkestri endine kontsertmeister Merlin Porkma (viiul). Kõigile tuntud klassikalise muusika hitt-teoste Mozarti avamäng ooperile „Figaro pulm“, Bizet avamäng ooperile „Carmen“ ja Šostakovitši „Rahvapidu“ filmi „Kiin“ muusika süidist kõrval kõlavad ka kolm esiettekannet. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilaste Finn Shieldsi ja Doris Hallmägi uudisteoste kõrval kõlab orkestri asutaja ja dirigendi Jüri-Ruut Kanguri teose „Magic Beauty of Seas and Oceans“ esiettekanne Eestis. Esmakordselt esitab Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester sümfooniat, milleks on valitud Antonín Dvořáki kaheksas sümfoonia.

Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester alustas tegevust 2013. aasta septembris Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu eestvedamisel, kelle missiooniks on luua ülikoolide juurde ja mujalegi harrastusprintsiibil töötavaid sümfooniaorkestreid. Teisisõnu püütakse ellu äratada traditsiooni, mis hääbus 1960.–1970. aastatel ja mis praegu Eestis puudub, aga mujal Euroopas on väga levinud.

Dirigentide Martin Sildose ja Jüri-Ruut Kanguri juhatusel mängib orkestris üle 50 Tallinna Ülikooli üliõpilase, vilistlase ja töötaja. Lühikese tegevusaja jooksul on jõutud kõrgele kunstilisele tasemele, mille tõestuseks on mitmekesine nõudlik kontsertrepertuaar ja tihe esinemisgraafik. Orkester on koostööd teinud ülikooliorkestritega Lätist, Leedust ja Saksamaalt ning üliõpilaskooriga Hollandist.

Tallinna Ülikooli sümfooniaorkester on Tallinna ainus harrastusprintsiibil tegutsev täiskasvanute sümfooniaorkester, mis on repertuaarilt ja tegevusväljundilt tugev kontserdikollektiiv ning professionaalse sümfooniaorkestri kõlaga. Orkestri esimesed esinemised olid 2013. aasta sügisel Tallinna Ülikooli doktorite  promoveerimisaktusel ja jõulukontserdil ning need pälvisid palju kiidusõnu nii ülikooli liikmetelt kui ka professionaalsetelt muusikutelt. Aktiivse mitmekesise ja mahuka kontserttegevuse eest tunnustati orkestrit 2015. aastal Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu aastapreemia ja Tallinna Ülikooli parima loomingulise projekti tiitliga aastatel 2015 ning 2017.

Pilet: 10€/6€, kontserdi päeval 13€/10€

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika