Tallinna Kammerorkester ja Kolja Blacher

  • Neljapäev, 13.06
  • 19:00
  • Pärnu, Pärnu kontserdimaja
  • Tallinna Filharmoonia

Tutvustus

Esitajad:

Kolja Blacher (viiul, dirigent, Saksamaa)
Tallinna Kammerorkester

Kavas:
Mendelssohn – Avamäng „Hebriidid“
Bruch – Viiulikontsert nr 1
Beethoven – Sümfoonia nr 7
Kolja Blacher on sündinud Berliinis, õppinud New Yorgis mainekas Juilliardi muusikakoolis Dorothy DeLay ja Salzburgis Sandor Veghi juhendamisel. Ta oli Berliini Filharmoonikute kontsertmeister aastatel 1993–1999 ning ta on teinud koostööd paljude nimekate orkestritega, teiste hulgas Müncheni Filharmoonikute, NRD Sümfooniaorkestri, Leipzigi Gewandhaus-orkestri, Orchestra di Santa Cecilia ja Baltimore’i Sümfooniaorkestriga. Blacher on töötanud koos nimekate dirigentidega nagu Kirill Petrenko, Vladimir Jurowski, Dimitri Kitajenko, Mariss Jansons, Matthias Pintscher, Markus Stenz, Simone Young ja Asher Fish.

Blacheri repertuaari kuuluvad teosed sooloviiulile Bachist Berioni, klassikalis-romantiline põhirepertuaar ning kaasaegne muusika viiulile ja orkestrile (sealhulgas teosed heliloojatelt Magnus Lindberg, Kurt Weill, Hans Werner Henze ja Bernd Alois Zimmermann). Olles alati avatud uutele kontserdikogemustele on ta mänginud näiteks Saksamaa esiettekannet Brett Deani teosest „Electric Preludes“ kuuekeelsel elektriviiulil.

Tallinna Kammerorkester, asutatud 1993. aastal Tõnu Kaljuste eestvedamisel, on Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester. Orkester on äratanud tähelepanu oma kunstiliselt terviklike kavade, stiilitundliku musitseerimise ja kõrgetasemelise interpretatsioonikunstiga. 2014. aastal oli Tallinna Kammerorkester kaastegev Arvo Pärdi autoriplaadil „Adam’s Lament", mis tõi dirigent Tõnu Kaljustele Grammy.

Kontsert on ühe vaheajaga ja kestusega u 2 tundi.
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika