SUUR SADA. Tehnikaülikooli koorid, Pärnu Linnaorkester

  • Pühapäev, 16.12
  • 17:00
  • Pärnu, Pärnu kontserdimaja

Tutvustus

Esitajad:

Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Naiskoor, Tallinna Tehnikaülikooli Kammerkoor, Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor, Pärnu Linnaorkester.

Tehnikaülikooli kooride ja Pärnu Linnaorkestri kontsert “Suur sada”

2018. aasta on suurte ja väärikate juubelite aasta. Oma sajandat sünnipäeva tähistasid Eesti Vabariik, Läti Vabariik ja Leedu Vabariik ning sajanda tegutsemisaasta verstapostini jõudis ka Tallinna Tehnikaülikool. Sestap otsustasid ka Tehnikaülikooli koorid võtta ette midagi tavapärasest suuremat ja tulla sõprade ette ühise kontserdiga “Suur sada”.

Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Naiskoor, Tallinna Tehnikaülikooli Kammerkoor ja Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor moodustavad detsembrikuistel kontsertidel oma 150 lauljaga väga võimsa ühendkoori. Et muusikaelamus saaks veelgi vägevam, lööb kampa ka Pärnu Linnaorkester.


Kontserdi esimeses pooles esitavad koorid muusikat, mille autoriteks on Eesti, Läti ja Leedu heliloojad Veljo Tormis, Pärt Uusberg, Mariliis Valkonen, Tauno Aints, Riho-Esko Maimets, Ēriks Ešenvalds ja Vytautas Miškinis.
Kontsert kulmineerub põneva kaheksaosalise teosega “Kreegi vihik”, mille Tõnu Kõrvits komponeeris 2007. aastal koorile ja keelpillidele. “Kreegi vihiku” aluseks on Cyrillus Kreegi poolt kogutud ja kasutatud eesti vaimulikud rahvaviisid. Teost iseloomustavad sügavad ja mõtlemapanevad vaimulikud tekstid ning unenäoline helimaailm, mis oma kontrastsete meeleolude vaheldumisega moodustab mõjuva dramaturgilise terviku.

Kontserdid “Suur sada” toimuvad 9. detsembril kell 19 Tallinna Kaarli kirikus ja 16. detsembril kell 17 Pärnu kontserdimajas.

Dirigeerivad Peeter Perens, Siim Selis, Jana Perens, Ilmars Millers ja Rihards Zariņš
.

Lapsed kuni 7a (k.a) saavad sisse tasuta

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.