Suur aastalõpukontsert. Mingo Rajandi / G. F. Händeli ”MESSIAS”

  • Laupäev, 30.11
  • 18:00
  • Jõhvi, Jõhvi kontserdimaja
  • Film
  • Kultuurituur MTÜ

Tutvustus

Suur aastalõpukontsert: Mingo Rajandi / G. F. Händel “MESSIAS”
30. novembril 2019. a. kell 18.00 Jõhvi Kontserdimajas

Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia kontsertkoori suurel aastalõpukontserdil esitatakse valitud osi muusikaajaloo suurkuju Georg Friedrich Händeli oratooriumist „Messias”. Kontserdi maiuspalaks on silmapaistev nüüdisaja helilooja ja jazzmuusik Mingo Rajandi, kes on andnud uue varjundi maailmaklassikasse kuuluvale suurteosele. Tegemist on erakordse loomingulise kooslusega, mille tuumikuks on 100-liikmeline kontsertkoor ja solistidest koosnev instrumentaalansambel, solistina astub üles metsosopran Tuuri Dede.

Georg Friedrich Händel komponeeris oratooriumi „Messias“ 1741. aastal. Tundliku ja samas majesteetliku teksti koostas Charles Jennens Kuningas James’i Piibli ning Coverdale’i salmiraamatu põhjal. Teose esiettekanne toimus Dublinis Iirimaal 1742. aastal, 277 aastat tagasi. Inglismaal Londonis esmaesitati seda 1743. aastal.

Miks seistakse Halleluuja ajal püsti? Kuningas George II tõusis „Messiase“ 1743. aasta Londoni esietendusel just selle kooriosa ajal püsti. Spekulatsioone, miks ta seda tegi, on mitmeid. Arvatakse, ja oleks ka loogiline, et kuningas näitas sellega üles aupaklikkust teose suhtes. Mõned aga arvavad, et kuningas tundis ennast ebamugavalt, soovis end liigutada või sättis end sootuks lahkuma. Teada on aga see, et toonane etikett nägi ette, et kui kuningas tõuseb, siis peavad ka kõik teised teda järgima. Sellest on saanud traditsioon, mis on jõudnud ka tänapäeva.

Esitajad:
Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia Kontsertkoor
Mingo Rajandi ansambel
Solist Tuuri Dede
Dirigent Veronika Portsmuth

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika