Soome Raadio Sümfooniaorkester

  • Laupäev, 9.12
  • 19:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • Sümfooniline muusika

Tutvustus

Esitajad:

Soome Raadio Sümfooniaorkester,
Niina Keitel (metsosopran),
Tuomas Pursio (bariton),
Eesti Rahvusmeeskoor,
Dirigent Hannu Lintu

Kavas:
Magnus Lindberg – „Tempus fugit“
Sibelius –  ”Kullervo- sümfoonia” op. 7

Soome Raadio Sümfooniaorkester on vennasrahva muusikakultuuri üks vägevatest alustaladest. Orkester on asutatud 1927. aastal Soome Ringhäälingu juurde rahvusliku muusikakultuuri arendamiseks ning on tänaseni aktiivne uue muusika tellija ja jäädvustaja. Meie head naabrid tähistavad oma riigi suurt juubelit paar kuud enne meid, kui 6. detsembril antakse mitu pidulikku aastapäevakontserti Helsingi Musiikkitalos. Soome 100 aastapäeva tähistamispidustuste tarbeks telliti Magnus Lindbergilt uus suurejooneline teos.
Ja loomulikult kõlab kontserdil ka soomlaste rahvuslik uhkus – Sibeliuse „Kullervo“, mille kohta kirjutas helilooja kaasaegne Oskar Merikanto Soome Päevalehes:
„See on kõige mõjuvam ja võimsam teos, mida soomlase pliiats eales on kirjutanud“.

Hannu Lintu on soome dirigentide suurejoonelise plejaadi – Paavo Berglund, Okko Kamu, Esa-Pekka Salonen, Leif Segerstam, Jukka-Pekka Saraste, Sakari Oramo jt – noorema generatsiooni esindaja, kes käib paljuski oma kuulsate kaasmaalastega sama teed. Hannu Lintu on Soome Raadio Sümfooniaorkestri peadirigent alates 2013. aastast.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika