“Slaavi värvid” Eesti Rahvusmeeskoor

  • Reede, 26.04
  • 18:00
  • Tallinn, Tallinna Metodisti kirik
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Dirigent Mikk Üleoja

Kavas:
Agopov, Grigorjeva, Łukaszewski, Lemba, Maimets, Tšesnokov, Kedrov jt.

Ülestõusmispüha kontsert, mille kavas on äratuntavate slaavi mõjutustega ning vaimulikele tekstidele loodud teosed heliloojatelt, kelle looming on ühel või teisel moel mõjutatud õigeusu muusikakultuurist.

Kontserdil kuuleb nii vanemaid kui uuemaid teoseid armeenia, vene, ukraina, poola ja eesti  autoritelt – Vladimir Agopov, Galina Grigorjeva, Paweł Łukaszewski, Andres Lemba, Riho Esko Maimets, Pavel Tšesnokov, Nikolai Kedrov.

Järgmisel hooajal oma 75. sünnipäeva tähistava Eesti Rahvusmeeskoori asutas Eesti koorimuusika suurkuju, dirigent ja helilooja Gustav Ernesaks. Koor salvestab regulaarselt Eesti Rahvusringhäälingule, koostööd on tehtud ka firmadega Deutsche Grammophon, Sony, Finlandia, Alba Records, GB Records, Virgin Classics ja Aurora.

2004. aastal võitis Eesti Rahvusmeeskoor koorimuusika kategoorias Eesti esimese Grammy (Sibeliuse kantaatide salvestus firmale Virgin Classics, dirigent Paavo Järvi). Viimase viie aastaga on valminud kolm CD-plaati, nende seas Galina Grigorjeva autoriplaat “In paradisum”, mis pälvis 2015. aastal Eesti muusikaauhindade galal parima klassikaalbumi tiitli. Värskeimatel albumitel kõlavad norra helilooja Henrik Ødegaardi looming (väljaandja firma Aurora) ning firma Sony märgi all Šostakovitši 13. sümfoonia.

Alates hooajast 2011 / 2012 on koori kunstiline juht ja peadirigent Mikk Üleoja. Rahvusmeeskoori repertuaar ulatub renessanssist 21. sajandi muusikani.  Eesti Rahvusmeeskoor on oma pika ajaloo jooksul andnud kontserte kõikjal Eestis ja endises Nõukogude Liidus, mitmel pool Euroopas, Iisraelis, USAs, Kanadas, Hiinas, Singapuris ning viimati Jaapanis.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.