Sir András Schiff (klaver)

  • Laupäev, 3.12
  • 19:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • Klassika
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Sir András Schiff (klaver)

Ungari päritolu pianist Sir András Schiff on klassikalavade superstaar, üks oodatumaid artiste maailma suurlinnade kontserdisaalides. Ülimalt tunnetuslik ja hingestatud interpretatsioon on toonud Schiffile rohkesti auhindu, nende hulgas Grammy auhind (1990), Gramophone’i auhind (1990 ja 1991) ja International Classical Music Award (2012 ja 2015).

Pilgeni täitunud Estonia kontserdisaalis andis Sir András Schiff kontserdi 2019. aastal. Talle meeldis meie saal, selle akustika, kõla ja atmosfäär väga. Tollane kogemus inspireeris teda tagasi pöörduma ning seekord saame kuulda repertuaari, mida klaverikunstnik peab kõige õigemaks esitada just selles saalis ja just sellel hetkel. Seega, andkem muusadele võimalus meie hinge ja ilumeelt puudutada!

Instrumendivalikus on Schiff ülimalt nõudlik, pianist esineb vaid isiklikel klaveritel ning valitud instrumentidel, mille ta on isiklikult heaks kiitnud. Igal klaveril on oma kõla ja iseloom ning klaveri valib pianist lähtudes repertuaarist. Klaverid reisivad vastavalt tema esinemisgraafikule mööda Euroopat ning neid saadab isiklik klaverimeister.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika