Sergei Babajan (Armeenia/USA)

  • Teisipäev, 12.12
  • 19:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal

Tutvustus

Kavas:
Pärt. “Für Alina” (”Aliinale”)
Liszt. Ballaad no.2 h- moll
Rjabov. Fantaasia c-moll op. 21
(Maria Judina mälestuseks)
Bach. Prelüüdid BWV 939, 999,
937, 926, 872, 901 ; Menuett-trio
BWV 929; Sinfonia no.5 BWV
791
Chopin. Polonees cis-moll op. 26;
Valss cis-moll op 64 nr 2;
Barkarool Fis-duur op. 60

Kontsert on sarjast “Klaveriõhtu”.

Sergei Babayan on üks meie aja juhtivaid pianist. Tema tundetugevus, energia ja värviküllus avavad sügavuti stiililiselt väga erinevat repertuaari. Ta on esitanud umbes 60 eri kava. Le Figaro ülistab tema “võrreldamatut puudutust, ideaalselt harmoonilist lausekujundust ja hingematvat virtuoossust”.  Le Devoir Montrealist paneb lihtsalt: “Sergei Babayan on geenius.” Tema kontserdipaikade loetelu on identne maailma esindussaalide nimekirjaga: Salle Gaveau Pariisis, Wigmore Hall Londonis, Carnegie Hall New Yorgis,  Severance Hall Clevelandis, Herkulessaal  Münchenis, Konzerthaus Berlin, Brahms-Saal Karlsruhes, Beethovenhalle Bonnis, Rudolfinum-Dvorak Hall  Prahas, Victora Hall Genuas jne jne. Sündinud Armeenias muusikute peres, alustas ta õpinguid kodukohas ja jätkas Moskva Konservatooriumis selliste hiidude nagu Mihhail Pletnjovi, Vera Gornostajeva ja Lev Naumovi juures. Rahvusvahelisele areenile avanesid tal uksed aastal 1989, pärast esimest turneed väljaspool toonast Nõukogude Liitu. Sellele tuurile järgnesid võidud Clevelandi, Hamamatsu ja Šoti klaverikonkurssidel. Praegu on Babayan Ameerika kodanik ja elab alaliselt New Yorgis.

”Klaveriõhtu” on klassikaline kontserdisari, kus peategelasteks pianist ja klaverimuusika. Kavad on eriilmelised, pakuvad põnevust ja avastamisrõõmu, võimaldades esinejatel näidata meisterlikkust ja kehtestada oma kunstniku “mina”. Programmides on teoseid värvierksatest miniatuuridest mastaapsete suurteosteni, populaarsetest tippteostest harva mängitavate haruldusteni.

Sarja kuraator, maailma tähtsaimatel kontserdilavadel esinenud pianist Ivari Ilja toob publiku ette nii noori säravaid Eesti pianiste kui ka metropolide lemmikuid.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika