Seal, kus on tuuleveskid (Where The Windmills Are) – Taani, 2016

  • Reede, 13.04
  • 14:00
  • Jõhvi, Kino Amadeus
  • Film
  • MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival

Tutvustus

Levinud on arusaam, et väikelinnades on elu rahulik, tagasihoidlik ja vahel ehk igavgi. Kuid seda hullem on, kui asi väljub kontrolli alt. Ühtäkki on kõik-tunnevad-kõiki-seisukord pöördunud inimese vastu. Põgeneda pole kuskile, sest pole kohta, mida keegi ei teaks ja pole inimest, kellele kõik näod tuttavad poleks.

Nii on ka ühes Taani väikelinnas, kus pesitseb Thomas. Üks üsna tavaline 7. klassi kutt. Siiski on üks asi, mis muudab Thomase ebatavalisemaks kui seda on teised tema eakaaslased. Nimelt on poisi perekonna üheks tavaks, et meesliini esindajad pärandavad põlvest põlve edasi pommivalmistamise oskuse. Kui siiani on Thomas oma oskust kiivalt varjanud ning mitte kuritarvitanud, siis nüüd tekib situatsioon, kus ta on valmis sellega lagedale tulema.

Nimelt on ta sisse võetud kooli ühest pahast tüdrukust Vikkist, kes õpetajatega mõistagi läbi ei saa. Ning kui kehalise õpetaja kannatus katkeb ja Vikki peab end kogu klassi ees alandama, leiab Thomas, et ta aeg on särada. Ta teeb peale kooli Vikkile ettepaneku kehalise õpetaja jalgratas õhku lasta. Jah, plahvatuse ja kõigega. Alguses ei usu ta juttu ei Vikki ega tema poiss-sõber koos oma kambaga, kuid nalja pärast minnakse Thomase plaaniga kaasa. Kõigile üllatuseks lendabki jalgratas õpetaja enda hoovis vastu taevast. Kui nüüd Vikki asemel satub temast vaimustusse hoopis viimase poiss-sõber Kenni, pole Thomasel kuhugi põgeneda.

Tuntud külapäti võimusse sattumine pöörab kogu Thomase elu pea peale ning otsustama tuleb hakata, kuhu tõmmata piir, et ohtu ei hakkaks sattuma linnakese elanike elud.

Film on taani keeles, inglisekeelsete subtiitritega.

Pikkus: 1 t 25 min

Tasuta sissepääs.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.