Reis kuule (A Trip To The Moon) – Argentina/Mehhiko, 2017

  • Kolmapäev, 11.04
  • 16:00
  • Jõhvi, Kino Amadeus
  • Film
  • MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival

Tutvustus

Teadupärast on keskmine inimene oma fantaasiamaailma tipul ikka lapseeas. Tasapisi hakkavad unelmad aina enam ja enam reaalsuseks ja rutiiniks muunduma, mille kulminatsioonis lapsepõlv lõppenuks loetakse.

Tomas on ka laps, kel on sarnaselt teiste lastega oma vahvad mõtted ja maailmad, kus vabal ajal viibida. Tema puhul on aga taoline meeleseisund ja endassehoitus vanemate poolt hukkamõistetud. Tingimata peab midagi valesti olema, poiss ei ole normaalne jne. Tomase vanemad enda ümber mingit uinamuina värki taluda ei kavatse. Kõik peab olema loogiline ja ainus, mis Tomase puhul loogikat saab omada, on head tulemused koolis. Nii ei lastagi Tomasel olla tema ise. Teisisõnu laps. Ta ema organiseerib talle antipsühhootilised ravimid, et igasugune fantaasia saaks kontrolli alla võetud. Tomasele mõistagi karmi kraami toime ei istu ja võimaluse korral jätab ta tabletikese võtmata.

Selle asemel, et laps kangeid ravimeid täis sööta, võiksid ema-isa analüüsida, mis võib Tomast ajendada reaalsusest eemale hoidma. Mille eest poiss nii hirmsasti pageda soovib, et fantaasiamaailm tundub kui pelgupaik. Aga lahendamata jäänud probleemid, analüüsimata minevik ja karmide rohtudega jamamine on pannud veerema ratta, mida pidama enam ei saa. Nii leiabki kogu perekond end peagi Kuu pealt, kuhu Tomases istunud kindel plaan nad toimetanud on. Kohta, kus lõpuks perekonna minevik ja sisimas hoitud saladused kooruma hakkavad.

Pikkus: 1t 27 min

Film on hispaania keeles inglisekeelsete subtiitritega.

Tasuta!

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.