Reinut Tepp (klavessiin)

  • Laupäev, 9.09
  • 17:00
  • Tallinn, none
  • Kammerkontsert

Tutvustus

Esitajad:

Reinut Tepp (klavessiin)
Reet Sukk (traversflööt)
Anete Ainsaar (barokkviiul)
Keelpillikvintett:
Mari Targo (viiul)
Elo Tepp (viiul)
Arvo Haasma (vioola)
Egmont Välja (tšello)
Regina Udod (kontrabass)

Sissejuhatus: kontserdisarja kuraator Toomas Siitan

Kavas:
J. S. Bach. Klahvpilliteosed in B-A-C-H ja kontsert flöödile, viiulile, klavessiinile a-moll BWV 1044

 

Reinut Tepp on hiilgav klavessiinimängija, kes on esinenud paljude kodu- ja välismaiste ansamblite koosseisus, ka solistina. Tuntumad neist on Cantores Vagantes, Tallinna Barokkorkester, Baltic Baroque, Corelli Consort, Rondellus, Tallinna Kammerorkester, Sinfonietta Rīga, Klaipeda Kammerorkester, Rootsi Kammerorkester Örebros ja loomulikult Kremerata Baltica (kunstiline juht Gidon Kremer), mille koosseisus on Reinut Tepp olnud tegev pidevalt alates 1998. aastast.

Ta on esinenud sellistes kultuslikes kontserdisaalides nagu Carnegie Hall, Royal Albert Hall, Tōkyō Suntory Hall jne. Lisaks Gidon Kremerile ja Kremeratale on ta üles astunud koos väljapaistvate interpreetidega nagu Michala Petri, Sergio Azzolini, Kalev Kuljus, Claire Michon, Normunds Šnē, Maria Fedotova, Florian Donderer jt.

Reinut Tepp õpetab G. Otsa nim Muusikakoolis klavessiini ja kammermuusikat ning juhendab sealset barokkmuusikaansamblit Nova Casa. Samuti töötab ta õppejõuna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Kontserdisari „Silmitsi Bachiga“
Kontserdisarja keskmes on Johann Sebastian Bachi sooloteosed – klahvpillide kõrval ka viiulile, tšellole ja flöödile. Üks aegade imetletum helilooja puudutab neis oma kunsti, pillide ja mängijate piire. Suurem osa Bachi kammermuusikast on sündinud üsna lühikese aja jooksul, mil ta töötas Kötheni õukonna kapellmeistrina ja lõi oma teoseid kõrgseltskonnale, kes omaaegse kirjelduse kohaselt „mitte üksnes ei armastanud, vaid ka mõistis muusikat“. Teosed, mis pole esmaselt mõeldud kontsertesitusteks, vaid intiimseteks kohtumisteks muusika saladusega, tuuakse kuulajate ette ajastu pillidega ja ajastutruus esituslaadis ning kõrvuti hästi tuntud eesti muusikutega pannakse proovile ka barokkmuusika mängijate noorem põlvkond.
Toomas Siitan

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika