Prazdnik

  • Teisipäev, 6.10
  • 17:00
  • Jõhvi, Kino Amadeus
  • Film

Tutvustus

Juba üle 15 aasta, igal septembril, toimub Maardu linnas „Sorotšintsõ laat“. Seda külastab igal aastal üle 15 000 inimese. Vaatamata ettevõtmise mastaapsusele, kajastatakse seda eestikeelses meediaruumis väga vähe. See ukraina hõnguga üritus on aga Eesti kontekstis ainulaadne ning sellest on saanud väikelinna elanike aasta põhisündmus ja tõeline pidupäev.

Maardu linn, nagu ka selles korraldatav „Sorotšintsõ laat“, on üpris huvitav koht Eesti kaardil. Vaid mõne kilomeetri kaugusel Tallinnast asuv linn toimib omamoodi saarekesena, mis on mõeldud vaid „omadele“. See omapärane suletus, võõraste silmade eest varjatus on võimaldanud säilitada selle elanike isikupära ja ainulaadsuse. Maardu elanikkond koosneb suuresti venelastest ja ukrainlastest. Maardu linnas toimuv sügislaat on suurimaks ukraina laadaks väljaspool Ukrainat ja on isegi kantud Ukraina rekordite raamatusse.

Nimetus „Sorotšintsõ laat“ on laenatud Nikolai Gogoli samanimeliselt jutustuselt, mis kubiseb fantasmagooriast, huumorist ja absurdist. Ning ka Maardus toimuv laat on läbinisti täis neid samu elemente. Kõike seda näitab dokumentaalfilm “Praasnik”.

Film on pikitud värvikate stseenidega. Seega avab Eestis püsiväljendiks muutunud fraas „võimalik vaid Venemaal“ end uuest küljest ning vaataja näeb, et paljud asjad on võimalikud ka Eestis.
Film on vene keeles eestikeelsete subtiitritega
Žanr: dokumentaal
Filmi pikkus: 1t 08min

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika