Pokaz Trio (Ukraina) / Sügisjazz 2022

  • Esmaspäev, 17.10
  • 19:00
  • Pärnu, Pärnu kontserdimaja
  • Jazz
  • Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ

Tutvustus

Pokaz Trio kutsus 2016. aastal kokku Odessa pianist ja helilooja Andrii Pokaz. Trio looming ja tegevus andsid värske hingamise Ukraina uue laine jazzile. Kolmik ühendab oma muusikas edukalt jazzi, klassika ja rahvamuusika elektrooniliste väljendusvahenditega. Alates 2017. aastast on Pokaz Trio osalenud Ukraina peamistel jazziüritustel (Odessa Jazz, Koktebel Jazz Fest, Am I Jazz) ning esinenud kontsertidel ja jazzifestivalidel üle Euroopa.

Trio esimene album „Kintsugi“ ilmus Norra plaadifirma „Losen Records“ alt 2019. aasta juunis ja see kuulus Europe Jazz Media edetabeli soovitatud salvestuste nimekirja. „„Kitsungi“ pole lihtsalt järjekordne album suurepäraste klaveritriode seas, vaid see on tähelepanuväärne ka oma unikaalsuse poolest!“ mainib Bratislava jazziportaali arvustaja. Trio muusikas on eriline võlu – iga pala on kujundatud looks, kus kuulaja täidab kaasautori rolli. Pokaz Trio etendused on kui abstraktsed rännakud läbi aja ja ruumi. Trio muusika autor Andrii Pokaz tunnistab: „Trio muusika põhineb minu kogemustel akadeemilisest muusikast ja Euroopa jazzist. Mulle meeldib ECM-i artistide muusika ja erilise lemmikuna nimetaksin Esbjörn Svensson Triot, kelle muusika on mu loomingule suurt mõju avaldanud.“

10. märtsil 2022 avaldas Pokaz Trio oma viimase singli „Voices“. „Me tundsime, et Ukraina rahva häält tuleb kuulata ning toetada ning lugu on meie vabaduse manifest,“ ütlesid muusikud.

„Sõda on paljudel aidanud avastada rahvuslikku identiteeti. Kogu maailm teab, et olla Ukrainlane tähendab olla julge, avatud südamega ja visa. Pole kahtlust, et Ukraina võidab ja see motiveerib. Iga päev palvetame nende inimest eest, kes annavad meile võimaluse elada, nad on kõige austusväärsemad inimesed meie jaoks. Agressioon ei saa peatada meie loomingulisust ja me peame elama sellega,“ lisab bänd.

Koosseis:
Andrii Pokaz  – klahvpillid
Yevhenii Myrmyr  – bass
Aleksandr Poliyakov – trummid

https://www.facebook.com/pokaztrio

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.