PÖFF soovitab: Jeanne D’arci kannatused. Pärnu Linnaorkester ”Suitsuhall”

  • Neljapäev, 16.11
  • 19:00
  • Pärnu, Pärnu kontserdimaja

Tutvustus

Tummfilmi „La passion de Jeanne d’Arc“ (1928, Carl Theodor Dreyer) linastus koos Tõnu Kõrvitsa loodud muusikaga Pärnu Linnaorkestri esituses
Dirigent Risto Joost
Sissejuhatus Tristan Priimäelt
Mitmeaastane edukas koostöö PÖFFiga toob (taas) publiku ette erilise tummfilmi „Jeanne d’Arci kannatused“ („La passion de Jeanne d’Arc“, 1928, režissöör Carl Theodor Dreyer), mida rikastab Tõnu Kõrvitsa loodud muusika Pärnu Linnaorkestri esituses.
Kontserti dirigeerib Risto Joost ning filmi tutvustab filmikriitik Tristan Priimägi.
See eriline filmiõhtu loob filmi ja muusika sünergia, tagades tõeliselt meeldejääva elamuse.
„Jeanne d’Arci kannatused“ on ajatu meistriteos, mis räägib kangelanna loo, ning orkester maalib võimsa muusikalise tausta tema kannatustele ja triumfile. Tõnu Kõrvitsa muusika toob filmi veelgi mõjuvamalt ellu ning Pärnu Linnaorkester ja dirigent Risto Joost annavad sellele kooslusele tähendusrikka kõla ja emotsiooni.

16. novembril kell 19 Pärnu kontserdimajas ja 18. novembril Eesti Rahva Muuseumis (Tartu)
Pärnu Linnaorkester loodi 1994. aastal ning tähistab tänavu 30. juubelihooaega, hoides klassikalist muusikat kuurortlinna südames.
Lääne-Eesti ainus professionaalne sümfooniaorkester on arendanud ja rikastanud kohalikku kultuurielu ning Eesti muusikakultuuri laiemalt, pakkudes kõrgetasemelisi muusikaelamusi nii suvepealinna, kogu Eesti kui ka rahvusvahelisele publikule.
Pärnu Linnaorkester on teinud märkimisväärset koostööd mitme maineka festivaliga, esinenud nii rahvusvaheliselt tuntud dirigentide ja solistide kui ka noorte tulevikutalentidega, luues unustamatuid muusikaelamusi.
Orkestri missioon on leida üles noored muusikud ja pakkuda neile esinemisvõimalust koos professionaalse kollektiiviga ning julgustada elukutse valikul.
Mitmekülgsed, žanriliselt vaheldusrikkad ja loomingulised hooajad on pakkunud rohkelt esinemisi Pärnu traditsioonilistel sündmustel, erinevates muusikalavastustes ja ooperites. Lisaks on salvestatud arvukalt Eesti heliloomingut, väärtustades kodumaiste autorite töid.
Orkestri esitused on jõudnud plaatidele ja filmide heliribadele, pakkudes elamusi nii kinoekraanidel kui ka muusikasõprade kodudes. Väärtustame särava muusika loomist ning loome rõõmu ajatu muusikaga.
Olete palutud juubelihooajal kogema muusika maagiat ning avastama uusi helimaailmu koos Pärnu Linnaorkestriga.
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika