Pavarotti

  • Neljapäev, 1.08
  • 19:00
  • Jõhvi, Kino Amadeus
  • Film

Tutvustus

N 1.08 kell 20.00 inglise keeles eesti- ja venekeelsete subtiiritega.
K 14.08 kell 18.00 vene keeles eesti keelsete subtiiritega
Žanr: dokumentaal, muusika, biograafia

“Pavarotti” on kahekordse Oscari-võitja Ron Howardi poolt hoole ja armastusega tehtud eluloofilm maailma kõige legendaarsemast ooperlauljast Luciano Pavarottist.

Placido Domingo ütleb filmis, et Pavarotti lihtsalt avas suu ja kõik oli lihtne. Just selline Pavarotti oligi. Ta hakkas laulma ning inimesed kuulasid. Mitte ainult klassikalised ooperi austajad, vaid ka teiste žanrite kuulajad. Pavarotti viis ooperi teiste žanrite ja tavainimeste juurde. Mängleva kergusega tegi ta seda, mida mitte ükski teine ooperilaulja ei olnud varem suutnud – ta näitas, et ka ooper võib olla osa popkultuurist. Miljonid müüdud plaadid, esinemised Olümpiamängudel ning ka jalgpalli Maailmameistrivõitlustel. Ei olnud kohta, kuhu teda poleks esinema kutsutud.

See oli see, mida suutis Pavarotti lauljana, aga selle võimsa hääle taga oli ka suure hingega mees ja just sellele see film keskendubki. Film näitab, et kes oli Pavarotti tegelikult. Näeme suure hingega meest, kes võttis ka südameasjaks maailmas lokkavat ebavõrdsust vähendada ning korraldas lugematu arv kontserte koos teiste maailmakuulsate lauljatega viletsust ja nälga kannatavate laste heaks. “Pavarotti” on film mehest, kes suutis muuta maailma paremaks.

Kinodes alates: 26.07.2019
Filmi pikkus: 1h 54 min
Lavastaja: Ron Howard

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.