Pärnu Linnaorkestri 30. hooaeg. Avakontsert ”Meresinine”

  • Neljapäev, 12.10
  • 19:00
  • Pärnu, Pärnu kontserdimaja
  • Pärnu Linnaorkester

Tutvustus

Esitajad:

Solistid Johan Randvere (klaver, Eesti) 
Justas Śervenikas (klaver, Leedu)
Dirigent Henri Christofer Aavik

Kava:

K. Karja „Juubelifanfaarid“ ESIETTEKANNE

W. A. Mozart Kontsert kahele klaverile ja orkestrile Es-duur, KV 365

F. Mendelssohn Sümfoonia nr. 3, op. 56 „Šoti“

Juubelihooaega alustame muusikalise kaleidoskoobi loomisega ning ootame põnevusega, milline loometöö valmib kevadeks.

Olete palutud Pärnu Linnaorkestri 30. hooaja avakontserdile! Sel kontserdil astuvad solistidena Pärnu Kontserdimaja lavale klaverivirtuoosid Johan Randvere ja Justas Śervenikas (Leedu). Dirigeerib pärnakate südame võitnud Henri Christofer Aavik.

 

Kontserdil kõlab esiettekandes Kirke Karja „Juubelifanfaarid“, mis on loodud spetsiaalselt orkestri juubelihooaja avakontserdi jaoks. Karja teos pakub meeleolukat ja avastamisrohket avamängu.

 

Wolfgang Amadeus Mozarti kaunis kontsert kahele klaverile ja orkestrile Es-duur on tuntud oma elegantse meloodia, virtuoosse klaveripartii ning sügavate emotsioonide poolest, mis annab põneva ja ereda elamuse igale kuulajale.

Mendelssohni sümfoonia nr. 3 „Šoti“ pakub kuulajatele kaasahaaravat muusikalist teekonda Šotimaa maaliliste maastike ja ajalooliste lugude maailma, millest helilooja sai inspiratsiooni oma jalgsimatkal. Sealsest kütkestavast loodusest ja avaratest sügavsinistest merevaadetest inspireeritud teos rikastab kontserdiprogrammi ning pakub unustamatut elamust kõigile muusikasõpradele.

Sinise tooniga on oma isikupärane suhe kõigil (džäss)muusikutel – blue note ehk „sinine noot” on õigupoolest väljendusvahend, milleta ei kujuta džässmuusikat ettegi. Kuivõrd on sellest „sinast” mõjutatud hinnatud džässpianisti ja helilooja Kirke Karja uudisteos „Juubelifanfaarid”, jäägu sedapuhku iga kuulaja enda otsustada…

Pärnu Linnaorkester loodi 1994. aastal ning tähistab tänavu 30. juubelihooaega, hoides klassikalist muusikat kuurortlinna südames.

Lääne-Eesti ainus professionaalne sümfooniaorkester on arendanud ja rikastanud kohalikku kultuurielu ning Eesti muusikakultuuri laiemalt, pakkudes kõrgetasemelisi muusikaelamusi nii suvepealinna, kogu Eesti kui ka rahvusvahelisele publikule.

Pärnu Linnaorkester on teinud märkimisväärset koostööd mitme maineka festivaliga, esinenud nii rahvusvaheliselt tuntud dirigentide ja solistide kui ka noorte tulevikutalentidega, luues unustamatuid muusikaelamusi.
Orkestri missioon on leida üles noored muusikud ja pakkuda neile esinemisvõimalust koos professionaalse kollektiiviga ning julgustada elukutse valikul.

Mitmekülgsed, žanriliselt vaheldusrikkad ja loomingulised hooajad on pakkunud rohkelt esinemisi Pärnu traditsioonilistel sündmustel, erinevates muusikalavastustes ja ooperites. Lisaks on salvestatud arvukalt Eesti heliloomingut, väärtustades kodumaiste autorite töid.

Orkestri esitused on jõudnud plaatidele ja filmide heliribadele, pakkudes elamusi nii kinoekraanidel kui ka muusikasõprade kodudes. Väärtustame särava muusika loomist ning loome rõõmu ajatu muusikaga.
Olete palutud juubelihooajal kogema muusika maagiat ning avastama uusi helimaailmu koos Pärnu Linnaorkestriga.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika