Pärnu Linnaorkester ”Sammalroheline linnutee”

  • Pühapäev, 10.12
  • 17:00
  • Pärnu, Pärnu kontserdimaja
  • Pärnu Linnaorkester

Tutvustus

Esitajad:

Siiri Sisask (vokaal)
Marcel Johannes Kits (tšello)
Pärnu Kammerkoor (dir Elo Kesküla)
Tallinna Kammerkoor (dir Heli Jürgenson)
Dirigent Aivo Välja
Kava:
U. Sisask Tšellokontsert „Must auk“, solist Marcel Johannes Kits
U. Sisask „Floret silva nobilis“ kooridele ja orkestrile, ESIETTEKANNE
S. Sisaski looming
Pärnu Linnaorkester kutsub teisel advendil unustamatule muusikalisele teekonnale koos erakordsete solistidega – võrratu vokaali Siiri Sisaski ning tšelloprintsiks tituleeritud tšellisti Marcel Johannes Kitsega. Värvi annavad veel kaunid hääled Pärnu Kammerkoorist ja Tallinna Kammerkoorist.
Sel erilisel kohtumisel jõuavad kuulajani esmakordselt orkestriseades ürgse väega Siiri Sisaski laulud, seadete autor Andrus Rannaääre ning oma karismaga lummab publikut tšellovirtuoos Marcel Johannes Kits. Kontserti juhatab Aivo Välja.
Pärnu Linnaorkester loodi 1994. aastal ning tähistab tänavu 30. juubelihooaega, hoides klassikalist muusikat kuurortlinna südames.
Lääne-Eesti ainus professionaalne sümfooniaorkester on arendanud ja rikastanud kohalikku kultuurielu ning Eesti muusikakultuuri laiemalt, pakkudes kõrgetasemelisi muusikaelamusi nii suvepealinna, kogu Eesti kui ka rahvusvahelisele publikule.
Pärnu Linnaorkester on teinud märkimisväärset koostööd mitme maineka festivaliga, esinenud nii rahvusvaheliselt tuntud dirigentide ja solistide kui ka noorte tulevikutalentidega, luues unustamatuid muusikaelamusi.
Orkestri missioon on leida üles noored muusikud ja pakkuda neile esinemisvõimalust koos professionaalse kollektiiviga ning julgustada elukutse valikul.
Mitmekülgsed, žanriliselt vaheldusrikkad ja loomingulised hooajad on pakkunud rohkelt esinemisi Pärnu traditsioonilistel sündmustel, erinevates muusikalavastustes ja ooperites. Lisaks on salvestatud arvukalt Eesti heliloomingut, väärtustades kodumaiste autorite töid.
Orkestri esitused on jõudnud plaatidele ja filmide heliribadele, pakkudes elamusi nii kinoekraanidel kui ka muusikasõprade kodudes. Väärtustame särava muusika loomist ning loome rõõmu ajatu muusikaga.
Olete palutud juubelihooajal kogema muusika maagiat ning avastama uusi helimaailmu koos Pärnu Linnaorkestriga.
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika