Pärnu Linnaorkester ”Õhtu virtuoosidega: Śernius. Murdvee”

  • Pühapäev, 30.10
  • 17:00
  • Pärnu, Pärnu kontserdimaja
  • Klassika, Sümfooniline muusika
  • Pärnu Linnaorkester

Tutvustus

Esitajad:

Solist Mantas Šernius (klaver)
Dirigent Mikk Murdvee
Pärnu Linnaorkester

KAVAS

Camille Saint-Saëns klaverikontsert nr 2 g-moll
Ludwig van Beethoven, Sümfoonia nr 6 F-duur, op. 68
Wolfgang Amadeus Mozart, 4 Saksa tantsu KV 602

Prantsuse helilooja Camille Saint-Saënsi Teine klaverikontsert on helilooja üks enimmängitud teoseid, mille karakteersus ja virtuoossus on kuulajaid võlunud esiettekandest alates. Soleerib Mantas Śernius, Eestis tegutsev leedu päritolu pianist, kes võitis 2019. aastal Eesti Pianistide Konkursil I preemia ning Pärnu Linnaorkestri eripreemia.

Beethoven, muusikaajaloo revolutsionäär, tormiline ja kompromissitu kunstnikuhing, tõstis sümfoonia žanri kõrgustesse ülimaks muusikavormiks. Tema Kuues, “pastoraalne” sümfoonia, on mastaapsete Viienda ja Seitsmenda sümfooniate vahel ootamatu suunapööre. Esimest korda kirjeldab sümfoonia selgesõnaliselt loodust ja loodusest kogetud muljeid, mõjudes nagu helilooja salaaed, rahulik keskkond tema tormiliste sümfooniate vahel. Sellist rahulikku hingetõmmet vajab nii kunstnik kui kuulaja, seda eriti tormilistel ja segastel aegadel.

Kontserdi dirigent ja kunstiline juht on Mikk Murdvee, kellele on see kuues kontsert Beethoveni sümfooniate sarjas Pärnu Linnaorkestriga.

PÄRNU LINNAORKESTER on loodud 1994. aastal. Orkestrit on dirigeerinud Neeme Järvi, Paavo Järvi, Kristjan Järvi, Jorma Panula, Eri Klas, Olari Elts, Paul Mägi, Vello Pähn, Arvo Volmer, Erki Pehk, György Selmeczi, Marcello Rota jt. Orkestri esimene peadirigent oli Loit Lepalaan, aastatel 1998-2017 Jüri Alperten. 2019.aastast on Pärnu Linnaorkestri peadirigent Kaspar Mänd.

Pärnu linna esinduskollektiivi ees on soleerinud paljud mainekad interpreedid ning orkester on osalenud mitmetes muusikalavastustes ja ooperites. Salvestatud on rohkelt muusikat plaatidele.

Pärnu Linnaorkester on sage esineja eesti muusikafestivalidel, koostööd on tehtud paljude festivali- ja kontserdikorraldajatega. Väljapaistvate loominguliste saavutuste eest on Pärnu Linnaorkester kahel korral pälvinud Pärnu Muusika Aastapreemia.

www.parnuorkester.ee

www.facebook.com/ParnuLinnaorkester

www.instagram.com/parnucityorchestra

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.