Pärnu Linnaorkester ÕHTU VIRTUOOSIDEGA

  • Neljapäev, 3.03
  • 19:00
  • Pärnu, Pärnu kontserdimaja
  • Klassika, Sümfooniline muusika
  • Pärnu Linnaorkester

Tutvustus

Esitajad:

Dirigent Robertas Šervenikas (Leedu)
Solist Mari Poll
Pärnu Linnaorkester

Pärnu Linnaorkestril on heameel kutsuda enda ette pikaajaline Leedu Rahvusooperi peadirigent Robertas Śervenikas, kelle märkimisväärne panus Leedu muusikaellu on pälvinud tunnustust ning kes on sage külaline nii Baieri Riigiooperis, Zürichi Ooperis kui ka Jaapanis. Legendaarse Leningradi dirigeerimiskoolkonna esindajana ning Mstislav Rostropovitśi protežeena on tema repertuaari haare lai, kuid selles on kindel koht vene muusikal.

Kontserdil soleerib orkestri ees väljapaistev eesti viiuldaja Mari Poll-Novakovich, kes lisaks arvukatele kammerkontsertidele tegutseb viimastel aastatel ka Rahvusooper Estonia orkestri kontsertmeistrina. Esitusele tuleb siinmail üsna harva kuuldav Carl Nielseni viiulikontsert.

PÄRNU LINNAORKESTER on loodud 1994. aastal. Orkestrit on dirigeerinud Neeme Järvi, Paavo Järvi, Kristjan Järvi, Jorma Panula, Eri Klas, Olari Elts, Paul Mägi, Vello Pähn, Arvo Volmer, Erki Pehk, György Selmeczi, Marcello Rota, Jüri Alperten jt. Orkestri esimene peadirigent oli Loit Lepalaan. 2019.aastast on Pärnu Linnaorkestri peadirigent Kaspar Mänd.

Orkester on osalenud paljudes muusikalavastustes ja ooperites ning salvestanud plaate. Pärnu Linnaorkester on sage esineja eesti muusikafestivalidel, koostööd on tehtud paljude festivali- ja kontserdikorraldajatega. Väljapaistvate loominguliste saavutuste eest on Pärnu Linnaorkester kahel korral pälvinud Pärnu muusika aastapreemia (2002, 2007).
www.parnuorkester.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika