Pärnu Linnaorkester: BRAHMS, FAURÉ, KODALY

Tutvustus

Esitajad:

Solist Irina Zahharenkova
Dirigent Kaspar Mänd
Pärnu Linnaorkester

Kontserdil kõlab romantismi üks suuri muusikalisi pärleid, majesteetlik Brahmsi 2. klaverikontsert. Kuigi üks mastaapsemaid kontserte terves klaverirepertuaaris, on see samas isiklik ja intiimne, lähenedes źanrilt pigem kammermuusikale kui sümfooniale. Soleerib Irina Zahharenkova, kelle alati sügavalt isikupärane ja lummav mäng on talle toonud rahvusvahelist tunnustust (viimatised esinemised nt koos Mariinski teatri orkestri ja Valeri Gergijeviga, soolokontsert Enescu festivalil jpm).

Armastuse ja elu nii kirkaid kui traagilisi külgi kuuleb meisterliku orkestratsiooniga Gabriel Fauré muusikas Maurice Maeterlincki näidendile “Pelleas ja Melisande” ning hooajale paneb temperamentse punkti ungari helilooja Zoltan Kodaly “Galanta tantsud”.

PÄRNU LINNAORKESTER on loodud 1994. aastal. Orkestrit on dirigeerinud Neeme Järvi, Paavo Järvi, Kristjan Järvi, Jorma Panula, Eri Klas, Olari Elts, Paul Mägi, Vello Pähn, Arvo Volmer, Erki Pehk, György Selmeczi, Marcello Rota, Jüri Alperten. jt. Orkestri esimene peadirigent oli Loit Lepalaan. 2019.aastast on Pärnu Linnaorkestri peadirigent Kaspar Mänd.

Orkester on osalenud mitmetes muusikalavastustes ja ooperites. Salvestatud on muusikat plaatidele.Pärnu Linnaorkester on sage esineja eesti muusikafestivalidel, koostööd on tehtud paljude festivali- ja kontserdikorraldajatega. Väljapaistvate loominguliste saavutuste eest on Pärnu Linnaorkester kahel korral pälvinud Pärnu Muusika Aastapreemia (2002, 2007).
www.parnuorkester.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.