Parima võõrkeelse filmi Oscarile esitatud film: Islandi amatsoon

  • Laupäev, 24.11
  • 16:00
  • Jõhvi, Kino Amadeus
  • Film

Tutvustus

Režissöör: Benedikt Erlingsson
Osades: Halldóra Geirharðsdóttir, Jóhann Sigurðarson, Davíð Þór Jónsson
Tootjariigid: Island, Prantsusmaa, Ukraina
Filmi pikkus: 1 t 41 min
Islandi keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega
Zanr: draama, komöödia

Südamliku ja humoorika linaloo hingeks on 49-aastane koorijuht Halla, Islandi väikelinna lugupeetud kodanik, kes toob kõigile naeratuse näole. Peaaegu keegi ei tea, et ta on ka salapärane vibuga naine mägedest, kes on Islandi looduse säilimise nimel alustanud võitlust tööstuse pealetungi vastu. Halla eraelugi on üsna keeruline ‒ ta on just saanud teate, et taotlus Ukrainast orb lapsendada on läbi läinud, samas on ta kaksikõde Ása lahkumas kodumaalt Indiasse eneseotsingutele. Kui riik investeeringute kaotuse kartuses tagasihoidliku maailmaparandaja sõjakäigule vastupropagandat tegema hakkab, otsustab Halla korraldada viimase vastulöögi.

Oma debüütfilmiga “Hobustest ja inimestest” publiku ning kriitikute poolehoiu võitnud Erlingsson oma uues filmis samuti kokku põiminud Islandi inimeste elu koomilised küljed, looduse ilu ja maitsestanud neid muusikaliste vahepaladega.

Film võitis 2018. aastal Cannes’i filmifestivali kriitikute nädalal Prantsuse Autorite Ühingu auhinna ning kandideerib Euroopa Parlamendi auhinnale LUX Prize.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika