Ooperi saladused

  • Laupäev, 2.03
  • 18:00
  • Jõhvi, Jõhvi kontserdimaja

Tutvustus

Ooperi saladused
Jutustused muusikast, ooperi aariad, vene romansid.
Kontsert-loeng kahes osas.

Kutsume teid põnevale muusika maailma reisile.
Esimeses osas kõlavad Tšaikovski, Bizet ja Mozarti ooperite aariad
Igale numbrile eelneb lühike lugu, mis lubab süveneda teose ajaloolisse ja kirjanduslikku konteksti.
Teises osas kõlavad vanad ja klassikalised vene romansid.
Kontsert on vene keeles.
Kontserdil osalevad

Natali Remmel, sopran- noor klassikalise suuna laulja. Sündinud Tallinnas. Oma karjääri alustas 2007. aastal stuudios „Diapasoon“ Natalja Zenchenko juhendamisel. 2009. aastal õppis pedagoog Tatjana Timofeeva juures ja seejärel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õpetaja Aivars Krancmanise juures. 2017. aastal lõpetas edukalt Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli õpetaja Elena Suik-Vaikasaite juhendamisel.

Aleksei Bljahhin
Sündinud Tallinnas. Lõpetas Tartu Ülikooli füüsika eriala.
Käesoleval hetkel töötab infotehnoloogia valdkonnas.
Kooliajast tegeleb vene romansside ja laulude laulmisega.
Viimastel aastatel õpib T. Timofeeva juhendamisel klassikalist laulmist.
Psühhoanalüüsi loengusarja autor, milles kasutab illustratsioonideks muusikalisi ja kirjanduslikke teoseid.
loen
“Minu reis klassikalise muusika maailma algas tutvusest hämmastava mehe Mihhail Kazinikuga. Kontserdi idee sündis suures osas tema erakordse loomingulise energia mõjul”.

Pianist Naily Saripova sündis ja sai Hariduse Tallinnas. Alates kuuendast eluaastast õppis Tallinna tuntud klaveriõpetaja Nathalie Leifer-Maasini juures, hiljem Georg Otsa nimelise muusikakooli klaveriklassis Mailis Põllu juhendamisel. Alates 2000. aastast õppis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Alexandra Juozapenaite-Eesmaa juures, seal sai ta ka 2013. aastal doktorikraadi.
Naily Saripova osales edukalt ja oli järgmiste rahvusvaheliste võistluste laureaat: “Konzerteum” (Kreeka), “Val Tidone Piano Competitions” (Itaalia), “Clara Haskil Piano Competition” (Šveits), “Schubert Lied Competition” (Saksamaa). Ta osales Balti riikide ja Soome pianistide projektis “Crossing Boarders”. Naily Saripova esitab soolo- ja kammerkontserte Eestis ja teistes riikides.
Alates 2005. aastast teeb pianist koostööd Soomes elava Ukraina pianist Vjatšeslav Novikoviga. Saripova-Novikovi klaveriduo esitab klassikute loomingut, peamiselt Schuberti, Mozarti ja Schumanni teoseid. 2013. aastal salvestas duo plaadi ” Mozart-Schubert. Klaverimuusika neljale käele”, millega pälviti Eesti ja välisriikide kriitikute kõrge hinnang. 2015. aastal avaldas Naily Saripova plaadi Beethoveni hilisemate töödega “Beethoven Diabelli variatsioonid op 120. Naily Saripova LIVE”.

Kontserdil on kasutatud loovkoolide ja Mihhail Kaziniku raadioprogrammide materjale.
Mihhail Semjonovich Kazinik (13. November 1951, Leningrad) on vene ja rootsi viiuldaja, muusikateadlane, kunstikriitik, pedagoog, kultuuriloolane, kirjanik ja publitsist, luuletaja. Originaalsete muusika- ja kunstiprogrammide autor ja saatejuht.

“Muusika, see on suurepärane leping loojaga”
«Ma pole muusika ega muu kunstiliigi levitaja. Ma ei räägi anekdoote ega nalju, ma ei püüa muusika tajumist lihtsustada. Sellega tegelejad hävitavad muusika. Mul on täiesti erinev ülesanne – häälestada inimest vaimselt sellele lainele ja valgusele, mis pärineb kunstiteostest: luulest, muusikast, kirjandusest … Kõik suured kunstid on saatjad ja inimene, kes sellele sagedusele ei häälestu, on rikutud vastuvõtja. Ma remondin teda».
М. Каzinik

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika