Õhtu virtuoosidega. Hunt / Murdvee

  • Reede, 28.02
  • 19:00
  • Pärnu, Pärnu kontserdimaja
  • Pärnu Linnaorkester

Tutvustus

Esitajad:

Pärnu Linnaorkester
Solist: Matthew Hunt (klarnet)
Dirigent: Mikk Murdvee

Kavas:
Heino Eller. „Neenia“
Aaron Copland. Klarnetikontsert (solist Matthew Hunt, UK)
Ludwig van Beethoven. Sümfoonia nr. 4 B-duur op. 60

Matthew Hunt on Euroopa juhtivaid klarnetiste, tähelepanuväärne muusik, kes on tuntud mängu helipuhtuse ja hea publikuga suhestumise poolest. Matthew teeb rahvusvahelist karjääri nii solisti kui kammermuusikuna, hetkel peab ta sooloklarnetisti ametit Saksa Kammerfilharmoonias Bremenis. Matthew on teinud solistina koostööd selliste dirigentidega nagu näiteks Paavo Järvi, Trevor Pinnock, Clemens Schuldt, Pekka Kuusisto, Andrew Gourlay ja Reinhard Goebel. Ta on esinenud Saksa Kammerfilharmooniaga, Austraalia Kammerorkestriga, Concertgebouw Kammerorkestriga, Eesti Festivaliorkestriga ja Colombia Noorteorkestriga, ta on olnud ka Berliini Filharmoonikute külalisesineja nende kammermuusikasarjas.

Hinnatud kammermuusikuna kuuluvad tema koostööpartnerite hulka Meta4, Chiarascuro, Pavel Haasi ja Eliase kvartetid, samuti Pekka Kuusisto, Alina Ibragimova, Thomas Adès, Emily Beynon, Nicholas Aldstaedt, Antoine Tamestit, Cedric Tiberghien, Steven Isserlis, Tine Thing Helseth, Elisabeth Leonskaja, Alexander Lonquich ja džässpianist Iiro Rantala. Ta on esinenud paljudel prestiižsetel Euroopa lavadel ja festivalidel, samuti mänginud Boliivias, Indias ja Hiinas.

Matthew Hunti järgmise hooaja plaanides on esinemised Norras, Šveitsis, Belgias ja Ameerikas, samuti Max Bruchi kontserdi esitused koos Máté Szücsiga Berliini Filharmooniast, ning esinemised kõrgelt hinnatud kammeransambliga Orsino.
Matthew on esinenud nii raadios kui ka televisioonis, tema klarnetit võib kuulda paljudes filmides, näiteks filmis „Armastus on see…“. Tema Mozarti klarnetikvinteti plaat pälvis BBC Music Magazine’ilt viis tärni ja kommentaari „selle sageli salvestatud teose mõõdupuu“.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika