Muusikutefondi PLMF 20. aastapäeva gala

  • Pühapäev, 19.02
  • 17:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • Klassika

Tutvustus

Esitajad:

Kunstiline juht sopran Pille Lill
Pianistid Irina Zahharenkova ja Ralf Taal, viiuldajad Anna-Liisa Bezrodny, Sigrid Kuulmann ja Kristina Kriit, sopranid Maria Veretenina, Kristina Vähi ja Marion Melnik, metsosopranid Kadi Jürgens ja Annaliisa Pillak, Oliver Kuusik (tenor), Aare Saal (bariton), Pavlo Balakin (bass), Tiia Tenno (orel), Virgo Veldi (saksofon), Neeme Ots (trompet), duo Andreas Lend ja Allan Jakobi, Tallinna Muusika- ja Balletikooli sümfooniaorkester, dirigent Jaan Ots

Kavas: Rossini, Šostakovitš, Kálmán, Rääts, Pärt jt

TALLINNA TALVEFESTIVAL on aastaid toonud pimedasse veebruarikuusse valgust ja rõõmu ning ootab kontserdipublikut ka tänavu Tallinna Filharmoonia Mustpeade Majja, Tallinna Raekotta, Rootsi-Mihkli kirikusse ja Estonia Kontserdisaali. Selle aasta festival on juubelihõnguline – MUUSIKUTE FOND PLMF TÄHISTAB OMA 20. AASTAPÄEVA suurejoonelise galaga Estonia Kontserdisaalis koostöös Tallinna Muusika- ja Balletikooli sümfooniaorkestriga, mida juhatab dirigent Jaan Ots.

Kontsertidel esineb muljetavaldav arv Eesti tippsoliste, aga ka väliskülalised Itaaliast ja Lõuna-Koreast. Kavas on nii kammermuusika- kui ka orkestri- ja kooriteosed. Festival teeb kummarduse maestro Jaan Räätsale ning mitmetes kavades kõlab tema looming. Rõõmustame linnaelanikke ja külalisi juba traditsiooniliselt vaba sissepääsuga kontserdiga NOORD TALENDID SÕBRAPÄEVAL Rootsi-Mihkli kirikus, kus esinevad Tallinnas tegutsevate muusikakoolide noored anded. Kõrvuti festivaliga toimub noorteprogrammi raames loeng-kontsert JAAN RÄÄTS KUI KULTUURIKORRALDAJA, mida juhib helilooja tütar Eliisa Rääts.

Alates 2006. aastast on festival pööranud tähelepanu abivajajatele meie ühiskonnas ja PLMF on selleks loonud heateoalgatuse motoga “TÕSTA PILK JA AVA SÜDA”.
2023. aasta kampaania kogub vahendeid EESTI VÄHILIIDULE liikuva kompuutertomograafi ostmiseks.

Rohkem infot: https://plmf.ee/et/xvi-tallinna-talvefestival/

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.