MoeKunstiKino: “Cardini moemaja”

  • Kolmapäev, 27.10
  • 19:00
  • Jõhvi, Kino Amadeus
  • Film

Tutvustus

Toimuv moefilmide festival MoeKunstiKino näitab moega seotud dokumentaale ja esmakordselt toimuvad linastused kinos Amadeus. Enne seanssi saab fotonurgas lasta end pildistada professionaalsel fotograafil. Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse poolt on publikule üllatus enne seanssi algust.

Film viib vaataja armastatud moegeeniuse maailma – üheskoos saame avastada tema erakordset annet, elulugu ja loomingut läbi erinevate aastakümnete. Eksklusiivsed kaadrid Pierre Cardini isiklikest arhiividest, põnevad intervjuud tema kolleegide, koostööpartnerite ja sõpradega.

  1. aasta lõpus lahkus 98-aastasena elavate hulgast Pierre Cardin (2.07.1922 – 29.12.2020) – self-made man, prantsuse elegantsi sümbol, moekunstnik, stilist, ärimees, disainer ja metseen, kes oli alati isepäiselt oma ideed järginud ning oma loominguga kogu maailmas imetlust tekitanud.Tuntuse pälvis ta oma kindla kordumatu stiiliga, milles avaldus talle ainuomane originaalsus vastuolus valitsevate tavade ja ettekirjutustega, alati mitu sammu oma ajast ees.

Film on inglise keeles eesti- ja venekeelsete subtiitritega

Žanr: dokumentaal

Filmi pikkus: 1t 35min

Eriprogramme toetavad Jõhvi vallavalitsus, Eesti Kultuurikapital ja Viru Filmifond.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika