MACBETH

  • Kolmapäev, 25.01
  • 19:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • Teater
  • Eesti Draamateater, Eesti Riikliku Sümfooniaorkester, Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Lavastajad, lava- ja videokujundajad → Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo
Dirigent ja muusikajuht → Olari Elts
Heliloojad → Lepo Sumera, Jay Schwartz
Valguskunstnik → Jussi Ruskanen (Soome)
Operaatorid → Epp Kubu, Jekaterina Abramova ja Fidelia Regina Randmäe
Video live-mix → Elisa Avik

Laval → ERSO, Priit Võigemast, Mait Malmsten, Tambet Tuisk, Gert Raudsep, Jaak Prints, Ursel Tilk, Rasmus Kaljujärv (Ekspeditsioon), Kaie Mihkelson, Helena Lotman; Hanna Jaanovits (31. lend), Triin Brigitta Heidov, Elss Raidmets, Oliver Reimann, Robi Varul (32. lend) EMTA lavakunstikoolist; Tobias Kaljujärv, Robert Aron Lotman

Inimesele naeratab õnn. Talle kuuluvad au ja kaaslaste lugupidamine, ta on jõudnud kaugemale, kui ta iganes oleks osanud unistada. Ja just siis läheb ta peast segi ning nõuab rohkem, veel rohkem.

Elu on lühike ja tunnustus ja heaolu peavad temani jõudma kohe. Kohe! Tõusku tema aujärg kiiresti, kasvagu tema troon kõrgeks ja varjutagu selle sära troonile tõusmise valu ja valatud vere.

Mitte igavest au ei ihka inimene, vaid sedasama käegakatsutavat, siin ja praegu. Võta, mis sulle kuulub! Haara võimalusest, enne kui see kaob! Astu üle kõigist takistustest! Ära kõhkle! Sest sügaval sisimas pesitseb kahtlus, et peale siinset aega ja aujärge ei ei tule enam midagi.

„Macbeth“ on lugu mehest, kes päästab lahti verepulma. Ühest tapmisest saab mitu ja veri, mis kord käed määrib, ei tule enam kunagi sealt maha.

Eesti Draamateatri, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Eesti Kontserdi ühisprojekt. 12 etendust jaanuaris ja märtsis 2023 Estonia kontserdisaalis.

Esietendus 19. jaanuaril 2023.

 

„Macbethi“ etenduste ajal on Estonia kontserdisaali kohvik avatud Valges saalis (viitadega märgistatud), töötab ka Pizzicato kohvik. Mõnusaks kohvikuelamuseks vaheajal soovitame eeltellida laud veebis https://opera.ee/et/lavastus/macbeth/ või kohvikus kohapeal vahetult enne etendust.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.