Lumekuninganna

  • Kolmapäev, 17.01
  • 12:00
  • Jõhvi, Jõhvi kontserdimaja
  • Lastele

Tutvustus

Esitajad:

Ugala Teater

Muusikaline lastelavastus
Hans Christian Andersen

Dramatiseerinud Liis Aedmaa ja Oleg Titov
Lavastaja ja koreograaf Oleg Titov
Kunstnik Rosita Raud (NUKU)
Helilooja Peeter Konovalov

Osades Elar Vahter, Elena Koit, Grete Konksi, Hans Kristian Õis, Henessi Schmidt, Karolin Jürise, Kristjan Poom, Loviise Kapper, Maarja Tammemägi, Mari Anton, Mathias Einari Leedo, Peep Maasik, Silva Pijon ja Stefan Hein (TÜ VKA 12. Lend)

Kui Kaj ühel külmal talvepäeval kadunuks jääb, otsustab Gerda poissi otsima minna ja maksku mis maksab venna koju tagasi tuua. Nii algab seikluslik rännak läbi talvise võlumaa, kus igapäeva-askeldused jäävad seljataha ja ees seisavad üha uued katsumused. Oma teekonnal jõuab Gerda järjest lähemale Lumekuninganna jäisele riigile. Ta kohtab nii sõpru kui vaenlasi, kuid lõpuks peab ikka ise leidma lahenduse, kuidas saada jagu imekauni Lumekuninganna võluväest ning leidma tee oma venna jäätunud südameni.

Parima lastelavastuse eripreemiaga pärjatud lavastaja ja koreograaf Oleg Titovi käe all saab taani muinasjutuvestja Hans Christian Anderseni klassikaline lugu Lumekuningannast Ugala laval värske hingamise.

“Mulle väga meeldivad muinasjutud, kuid ma olen alati tahtnud aru saada, miks muinasjuttudes kurjad on kurjad ja head on head ning mängida mõttega, et kurjad ei ole ju alati olnud kurjad. Oma lastelavastustes olengi püüdnud pakkuda vaatajatele võimalust mõista, et pahatahtlike tegude taga võib sageli peituda inimlik kurbus ja üksindus. Muinasjuttude peamine mõte – hea võidab kurja – tähendab minu jaoks mõistmist, et meil on igal hetkel võimalik valida, kas teha kurja või pigem head,” lavastaja Oleg Titov.

Lavastuses kõlab Peeter Konovalovi originaalmuusika ja Lumekuninganna maailma on Ugala suurele lavale loonud Rosita Raud.

Lavastus sobib lastele alates 5. eluaastast.
Esietendus Ugala teatri suures saalis 7. detsembril 2017

Sündmuse koduleht: http://www.ugala.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika